השכרת רכב בקורק

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

העיר קורק, אחת הערים הגדולות והבולטות בנוף האירי, מתפרשת על גדות הנהר לי וחוצים אותה גשרים רבים לאורכה ולרוחבה. קורק מושכת אליה מידי שנה אלפי תיירים מכל העולם ומתוכם לא מעט ישראלים, אשר מגיעים לעיר ומטיילים בין שלל האטרקציות ויעדי התיירות שיש לעיר להציע, בהם ניתן למנות מוזיאונים, שווקים מגוונים, קתדרלות, פארק חיות, גנים, בית האופרה ועוד יעדים הנמצאים במרכז העיר ומחוצה לה. 

cork car rental

שוכרים רכב בקורק ומתחילים להכיר את העיר

שטחה הגדול של העיר, כמו גם ריבוי מקומות התיירות שהיא מציעה, הופכים את אפשרות השכרת הרכב לפתרון ריאלי למטיילים רבים. בעזרתו אפשר להגיע לכל היעדים האטרקטיביים שבתוך העיר עצמה וגם מחוצה לה ולנצל כהלכה את הזמן הקצר (לרוב) שעומד לרשותנו. כך גם נצא, בתום החופשה, בתחושת סיפוק ולא בתחושת פספוס קלה, העשויה להתלוות לכל אלה, הבוחרים בתחבורה ציבורית שאיננה זמינה תמיד או נוחה. 

עם רכב שכור תזכו ליהנות' מלבד הגעה לכל היעדים במינימום זמן ובמקסימום הנאה, גם מנוחות נסיעה בעיקר כאשר מדובר בנסיעות ליעדים רחוקים מחוץ לעיר אשר מצריכים עצירות להתרעננות וכמעט שלא היו נעשות בתחבורה ציבורית (הדבר קריטי עוד יותר למשפחות עם ילדים או למטיילים מבוגרים). בכל הנוגע לניווט ליעדים השונים בקורק ובסביבתה הקרובה, הדבר פשוט, מהיר, יעיל ונגיש מאד לאור ציודם של הרכבים השכורים במערכות ניווט אשר יסייעו לכם בהגעה נוחה אל היעד, ללא הצורך בשימוש במפות. גם אפליקציות הניווט היעילות (דוגמת Waze) מקלות מאד על הניווט והופכות את הנהיגה ביעד הפחות מוכר לקלה הרבה יותר. בנוסף, רכב שכור אף יוביל לחסכון בעלויות הטיול שכן בזכות השימוש ברכב, אנו מגיעים תוך פרק זמן קצר אל היעד, מה שמייתר את הצורך בהזמנת מקום לינה בדרך. 

שלבים בהשכרה והתאמת רכב לפי דרישת הלקוח

בעת הזמנת טיסה לקורק תוכלו, בו זמנית, להזמין את הרכב השכור המתאים לכם ולאסוף אותו בשדה התעופה מיד עם הנחיתה. כך תימנעו מעיכובים במקרה של ביצוע הזמנה בשדה התעופה, תקלות אחרות או חוסר הבנה. השכרת רכב בשדה התעופה משמע נוחות והימנעות מנשיאת מזוודות בתחבורה ציבורית או מתשלום סכום מופרז למונית שתיקח אתכם למלון. בעת תהליך ההזמנה תוכלו לדרוש רכב אשר יתאים לצרכים שלכם, כאשר העדיפות היא לשכור רכב כמה שיותר קטן, בכדי להימנע מהוצאות גבוהות אך יש לקחת בחשבון שיהיה מספיק מקום ברכב לאחסון מזוודות בנוחות מרבית יחד עם נוסעי הרכב. 

תרבות הנהיגה בקורק

בקורק כמו בכל האי הבריטי, נוהגים בצד השמאלי של הכביש ומושב הנהג ממוקם בצד ימין כלומר, שונה לגמרי ממה שהכרתם והורגלתם אליו בישראל ולא במקרה תיירים רבים מתבלבלים במהלך הנהיגה ולוקח מעט זמן להתרגל לכך. כאשר אנו מקבלים את רכב ההשכרה, חשוב שנבדוק את הרכב וגם נכיר אותו, כדאי לשבת בכיסא הנהג, להתרגל לזווית הראייה השונה ממה שאנו רגילים, להתרגל לידית ההילוכים שנמצאת משמאלנו ולשאר הכפתורים והעזרים השונים אשר מיקומם שונה מהרגיל. כמו כן, עדיף בנסיעות הראשונות לנהוג בכבישים בין עירוניים שם קל יותר להסתגל לתרבות הנהיגה, מאשר לנהוג במרכז העיר שבו הקושי בהסתגלות הוא רב יותר, שכן הדרכים כוללות צמתים, פניות, כיכרות ומצריכות פעולות נוספות הדורשות התמצאות והסתגלות מספקת.

הוצאות וחיובי דלק

כאשר תאספו את רכב ההשכרה, לרוב תקבלו אותו עם מיכל דלק מלא ובעת החזרת הרכב תצטרכו לדאוג שמיכל הדלק מלא כפי שקיבלתם אותו, אחרת תדרשו לשלם קנס אשר יהיה גבוה בהרבה ממחיר התדלוק, לכן אל תקלו ראש בנושא והימנעו מעלויות מיותרות. בכל הנוגע למחירי הדלק בקורק, הם אינם זולים ומחירם נע סביב 1.30 ליש"ט לליטר בנזין. נתון זה יש לקחת בחשבון ולתכנן את הטיול לפיו על מנת לא להגיע לעלויות דלק גבוהות.

חשיבות עריכת ביטוח לרכב השכרה

את רכב ההשכרה אתם מקבלים עם ביטוח צד ג' אשר מוגדר כחובה והתשלום בגינו כלול בחוזה במחיר ההשכרה. בנוסף, מומלץ לרכוש ביטוחים נוספים אשר נותנים תוספת כיסוי על נזקים לרכב, הנגרמים כתוצאה מתאונה. ככל שהביטוח יותר מקיף, כך עלותו ליום אמנם תהיה גבוהה יותר אך הוא יפטור אתכם מכל תשלום עבור הנזק שנגרם לרכב שעלול להגיע לאלפי ליש"ט. אם תחליטו שלא לרכוש ביטוח מקיף, חברות ההשכרה לרוב ידרשו לקחת פיקדון של אלפי ליש"ט שיהווה תשלום למקרה שייגרם נזק לרכב בגין תאונה. 

חנייה במקומות ייעודיים והימנעות מקנסות

בכל הנוגע לחנייה, מומלץ להחנות את הרכב בחניונים הפזורים במרכז ופאתי העיר, ואף ישנם מלונות אשר מספקים שירותי חניה ללקוחות המלון. אם ברצונכם להחנות בצד הרחוב, הקפידו לפעול בהתאם לסימונים ולשלטי ההנחיה המתירים חניה בשטח המסומן ובשעות המצוינות והימנעו ככל האפשר מכל אופציה אחרת, אשר תוביל לקנסות ואף לגרירה אשר תחייב אתכם בהוצאות גדולות.