השכרת רכב בקילקני

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

קילקני היא עיירה באירלנד המונה מעל 30 אלף תושבים, אשר פותחים את שערי העיר לאלפי תיירים הפוקדים אותה מידי שנה, ונהנים ממגוון אטרקציות וחוויות מדהימות שהעיר מספקת – מוזיאונים, קתדרלות, מבנים היסטוריים שמספרים את סיפורה של העיר, מנזרים עתיקים, פארקים, אזורי קניות ובילוי וגנים בוטנים מרהיבים ביופיים. קילקני ידועה כעיר תוססת ותיירותית מאד. תיירים  מכל העולם אוהבים להגיע לעיר, בין אם במסגרת טיול יומי ובין אם במסגרת חופשה של כמה ימים, ולחזות ביעדים המרהיבים, בתרבות ובהיסטוריה של העיר אשר עברה לא מעט אירועים ונבנתה לאט, עד שהגיעה לשיאה בשנים האחרונות והפכה למעצמת תיירות באירלנד. במהלך העשור האחרון אנו רואים אחוז גבוה של תיירים ישראלים, אשר מגיעים לקילקני ומגלים את הקסם שיש לעיר להציע ונהנים מכל רגע. 

Car Rental at kilkenny

טיול ברחבי קילקני עם רכב שכור

קילקני היא עיר קטנה והניידות בה היא מאוד פשוטה, אך ישנם אטרקציות רבות הנמצאות בפרברי העיר ומחוצה לה מה שהופך את אפשרות השכרת הרכב לאטרקטיבית מאד עבור מטיילים רבים. אם אתם רוצים לנצל את שהייתכם הקצרה עד תום ולהספיק לראות בעיר ובסביבתה הקרובה כמה שיותר יעדים, אשר סביר שלא הייתם מספיקים אם הייתם תלויים בתחבורה ציבורית, בחרו באפשרות זו והזמינו רכב שכור, שיענה לכם על כל הצרכים. רכב שכור מאפשר נוחות מקסימלית במהלך הטיול – אתם תלויים רק בעצמכם, יכולים להחליט על נסיעה לכל יעד שתחפצו ובזמן שתרצו, ללא הצורך בתחבורה ציבורית והתחשבות בלוח הזמנים שלה. בנוסף, רכב שכור מתיר לכם לעצור להתרעננות בנסיעות רחוקות כמה פעמים שרק שתרצו, לשנות יעדים בהתאם לתנועה ולמזג האוויר והכל בהחלטה רגעית ומהירה. מכיוון שמזג האוויר באירלנד עשוי להיות הפכפך מאד, האפשרות לשנות את המסלול שבחרתם תוך כדי תנועה ולהגיע ליעדים אחרים בשל תנאי מזג אוויר פחות נעימים, הופכת את הרכב השכור שלכם לפתרון המושלם להתניידות במדינה וגם בעיר עצמה. 

מבחר רחב של רכבים להשכרה 

את תהליך ההשכרה תוכלו (ואפילו רצוי) לבצע לפני הטיסה, עוד בהיותכם בארץ, ולבקש רכב מתוך קבוצת רכבים שמדורגת בהתאם לגודל הרכב, נפח המנוע שלו, יוקרה ותוספות מיוחדות. באופן כללי יש כ-11 קבוצות של רכבי השכרה וכל אחת מכילה מגוון רכבים, אך חשוב לזכור כי לא מובטח שתקבלו דגם ספציפי אלא רק את אחד הדגמים מתוך קבוצת הרכבים הרלוונטית לכם. הזמנה מראש בארץ תבטיח לכם גם קבלת רכב מהקבוצה שהזמנתם וגם ביצוע הזמנה בשפה העברית שתחסוך לכם דין ודברים בארץ זרה על נושאים חשובים הנוגעים לפרטים בחוזה ההשכרה, שעלולים להתפספס ואחר כך – לעלות לכם ביוקר.

בכל הנוגע להתניידות בכבישים, אל דאגה אין מה להתאמן על יכולות הניווט שלכם עם מפה, כל רכב מגיע עם מערכת ניווט אשר תיקח אתכם לכל יעד שתרצו ובשפה שתבחרו ללא כל בעיה. מעבר לכך, תוכלו גם להיעזר באפליקציות ניווט פופולריות שייקחו אתכם לכל יעד שתרצו בצורה ברורה. מבחינת הכבישים, באירלנד נוהגים בצד שמאל של הכביש וחשוב טרם הנהיגה להתעדכן בתמרורים, אשר שונים מהתמרורים בישראל ומאוד חשובים לצורך נסיעה בטוחה בכבישים.

שירותי חניה ואכיפה 

בקילקני תוכלו למצוא חניונים רבים בהם ניתן להחנות את הרכב השכור בעלות שאינה גבוהה. בנוסף, אם ברצונכם להחנות את הרכב בצדי הרחוב, הקפידו להישמע לחוקי התנועה ולהחנות רק במקום שמותר, אחרת תקבלו קנס ורכבכם ייגרר באופן מידי וללא היכולת לערער. גורמי האכיפה בקילקני קשוחים מאד (מה שנכון לכל מקום אחר באירלנד) ועושים את עבודתם נאמנה ובמקצועיות יתרה ועל כן, הימנעו מלהתווכח איתם כי זה פשוט לא יעזור… זכרו, מה שנהוג לעשות בארץ, אינו תקף באירופה.

עלויות דלק ועוד

מחירי הדלק באירלנד אינם גבוהים ודיי דומים לעלויות הדלק בארץ. חשוב לתכנן את הנסיעה בהתאם לתחנות הדלק הפזורות בעיר ומחוצה לה ולקחת בחשבון שהן אינן פתוחות במשך 24 שעות, אלא רק עד שעות הערב. כדי שלא תיתקעו ללא דלק, דאגו תחילה, כשאתם יוצאים לדרך, לתדלק את הרכב. כך תוכלו לנסוע בראש שקט ולחוות את העיר ואת האטרקציות הרבות שהיא מכילה. אם בדלק עסקינן, חשוב לציין שבכל הנוגע לרכב השכרה, חשוב להחזיר את הרכב באותה כמות הדלק שהיתה בו בעת קבלתו, וכל אופציה אחרת תגרור אחריה קנס מחברת ההשכרה באופן מידי.

עושים ביטוח לרכב ולאחר מכן מטיילים

כלל ברזל – לא עולים על רכב השכרה מבלי שבדקנו בטופס ההשכרה שיש לנו ביטוח מלא ומקיף עליו, הכולל כיסוי על פגיעות גוף, נזקים לרכבים וגניבות. בלי ביטוח לא נוסעים, אחרת אתם עלולים להתחרט ולשלם ביוקר על כל נזק שיקרה ומדובר על אלפי אירו שהיו נמנעים, אלמלא בדקתם ועשיתם ביטוח כולל מראש. בנוסף, בכל הנוגע לרישיון נהיגה, תשמחו לדעת שהרישיון שלכם בארץ תקף גם בחו"ל למשך שנה מהרגע בו שכרתם את הרכב.