השכרת רכב בקיל איירן

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

קיל איירן היא עיירת חוף אירית מקסימה, השוכנת בצד הדרום מערבי של המדינה ונחשבת כיעד תיירותי אטרקטיבי מאד, המושך אליו המונים מכל העולם וגם אלפי ישראלים הפוקדים את העיר מידי שנה ונהנים ממגוון האטרקציות שהיא מציעה. ענף התיירות בקיל איירן הוא הגדול והמשמעותי ביותר בעיירה ויותר מבכל עיר אחרת באירלנד. הוכחה לכך היא שממוצע המיטות בבתי המלון בקיל איירן הוא הגדול ביותר באירלנד ומושקעים משאבים רבים לפיתוח העיר והנגשתה לתיירים, על מנת שביקורם בה אינו יהיה חד פעמי אלא על בסיס שנתי. בין האטרקציות ונקודות העניין השונות בעיר ניתן למצוא קתדרלות עתיקות, טירות מרהיבות, מנזרים, טיולי טבע רגליים, מפלים, חנויות, פאבים, מסעדות ומרכזי קניות, שכולם יחדיו מהווים חלק בלתי נפרד מהעיירה וחלק גם מספרים את סיפורה ארוך השנים. 

killarney car rental

שוכרים רכב ומגלים את קיל איירן

קיל איירן היא עיירת חוף ידועה ומוכרת ומושכת אליה מספר רב של מבקרים אשר מגיעים לחוות את ההיסטוריה של העיר, את השפע התרבותי והאטרקציות לכל המשפחה וגם את הטבע שסובב אותה. ללא רכב שכור צמוד יהיה קשה  מאד עד בלתי אפשרי להתרשם ממנה וממה שיש לה להציע לנו, שכן התחבורה הציבורית שבה איננה סדירה כל כך ואם רוצים להגיע למקומות מחוצה לה יש לקחת בחשבון שעות פעילות, זמנים מדויקים, תחנות איסוף ופרמטרים נוספים שעשויים להפוך את הטיול הספונטני ואת הכיף לחוויה פחות נעימה. כאשר אתם שוכרים רכב, אתם מקבלים גם נוחות וגם מסירים מעצמכם כל התעסקות עם תחבורה ציבורית או תחבורה אחרת שאיננה צמודה לכם. כך אתם מתפנים לתכנון יעיל של הטיול, תוך הגעה מהירה למגוון יעדים ואטרקציות הנמצאים הן בקיל איירן והן מחוצה לה שכן היא גובלת עם ערים נוספות המכילות אטרקציות ייחודיות שניתן להגיע אליהן ללא בעיה, באמצעות מערכות ניווט הקיימות בכל רכב השכרה. 

תהליך ההשכרה וטיפים ליישום

כאשר מחליטים לשכור רכב ישנם כמה פרטים שכדאי לשים אליהם לב בכדי שתהליך ההשכרה יתבצע בצורה חלקה וללא כל בעיות. ראשית, בזמן ביצוע הזמנת טיסה לקיל איירן ישנה אפשרות לבצע בו זמנית גם הזמנה לרכב שכור אותו תוכלו לאסוף מיד עם הנחיתה באירלנד, דבר שכמובן יחסוך לכם את הצורך בסחיבת הכבודה בתחבורה ציבורית או בהזמנת מונית בעלות גבוהה האופיינית לאירופה. בעת הזמנת הרכב תוכלו להתרשם ממגוון רחב של סוגי רכב שונים המתאימים לאופי הטיול ומספר האנשים ברכב. כמו כן, קיל איירן אמנם מציעה פתרונות תחבורה סבירים אך לרוב, הבאים לעיר שוכרים רכב בשל ריבוי האתרים ומסלולי הטיול הנמצאים בשטח העיר ובערים הסמוכות לה שמומלץ מאד לשלבם בחופשה.

מי שאינו מעוניין לשכור רכב בשדה התעופה, יוכל לעשות זאת בהגעה לעיר אשר מרובה בחברות השכרה שישמחו לספק לכם את השירות. לפני החתימה על חוזה השכירות, מומלץ לבדוק האם ישנה עמלה בנוגע לנקודת החזרת הרכב שכן ישנם תיירים רבים המעדיפים לאסוף רכב מנקודה אחת ולהחזירו בנקודה אחרת, דבר המוביל לפעמים לגביית עמלה מצד חברות ההשכרה. בכל הנוגע לאקסטרות ואבזור מיוחד, ניתן לבקש זאת מבעוד מועד מחברת ההשכרה ובמרבית המקרים הציוד מסופק לשביעות רצון הלקוח. 

תרבות הנהיגה באירלנד

אם אתם מתכננים לשכור רכב בקיל איירן, חשוב לקחת בחשבון שהצד שבו נוהגים הוא הצד השמאלי של הכביש ויש להתרגל למצב במהירות. אם אתם פחות מיומנים בנהיגה מסוג זה, לאחר איסוף הרכב מחברת ההשכרה, תרגלו את הנסיעה באזור סמוך לנקודת האיסוף לפני שאתם יוצאים לדרך ומתמודדים עם האתגר הנלווה לכך. כמו כן, הגיל המינימלי המותר להשכרת רכב הוא גיל 21, אך נהג אשר גילו אינו עובר את גיל 25, יידרש לתוספת תשלום בגין היותו נהג צעיר. מבחינת המהירות בה מותר לנסוע בכבישי באירלנד, החוקים דיי דומים לישראל וכמוהם גם האיסורים על שימוש בטלפון סלולרי בזמן נהיגה וחובת חגירת חגורות בטיחות לכל הנוסעים.

עלויות דלק 

אירלנד מרושתת בתחנות דלק בייחוד בערים ומעט באזורים הכפריים ולכן יש להיערך לכך בהתאם ולדאוג במשך כל הנסיעה כי יש מספיק דלק במכל כדי לא להיתקע. חשוב גם לזכור שתחנות הדלק סגורות בימי ראשון ובשאר הימים הן נסגרות בשעות הערב מה שיצריך מכם תכנון מוקדם של מסלול הנסיעה הכולל עצירות תדלוק בשעות הפעילות, במקום לחכות לסוף היום. מבחינת מחירי הדלק, הם נעים סביב 1.30 ליש"ט לליטר בנזין. 

שירותי חניה בקיל איירן

מקומות החניה בקיל איירן הם לרוב בתשלום ומעטים המקומות שבהם החניה תהיה פטורה מתשלום בין השעות 20:00-08:00. הסימונים על גבי הכביש מתירים או אוסרים על חניה – פס צהוב רצוף על פני הכביש מעיד שהחניה מותרת בהגבלות מסוימות המסומנות על גבי שלט סמוך לאזור, שני פסים צהובים מעידים על כך שהחניה אסורה בהחלט באזור המסומן.

ביטוח לרכב השכרה – חשיבות ממעלה ראשונה

מומלץ מאוד לא לשכוח לערוך ביטוח, ואין קשר לביטוח הנסיעות שרכשתם לפני היציאה מהארץ, אשר אינו כולל ביטוח רכב. ביטוח רכב שונה ממדינה למדינה ולכל אחת יש את החוקים שלה הנוגעים בדבר. כמו כן, כמו למדינות השונות, גם לכל חברת השכרה יש מדיניות ביטוחים משלה והיא אינה זהה לשאר החברות.

כאשר אתם שוכרים רכב, בדקו מהו הביטוח שאותה חברת ההשכרה מציעה. לרוב, חברות ההשכרה יציעו ביטוח לא מורחב מידי ודיי מצומצם שברגע האמת יאלץ אתכם לספוג עלויות השתתפות גבוהות. ולכן, בדקו היטב את הביטוח שמציעים לכם ודאגו לדרוש ביטוח בעל כיסוי מלא גם אם הדבר מייקר את עלויות ההשכרה.