5/5
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

טיסות לדבלין

הכי פשוט, הכי זול, הכי משתלם - מזמינים טיסה עכשיו:

כשטסים לאירלנד, נוחתים בדרך כלל בדבלין. גם אם אתם טסים רק לסופ"ש ומתכננים לטייל רק בדבלין היפה – כדאי שתכירו את נמלי התעופה של העיר, את אמצעי התחבורה מנמלי התעופה אל העיר ועוד כמה דברים על דבלין – שחשוב לדעת לפני שטסים אליה.

כל מה שחשוב לדעת לפני טיסה לדבלין

מה אורך הטיסה?

משך הטיסה לדבלין מישראל, יחד עם עצירת ביניים בברלין, פריז, או לונדון, הוא כ-5 שעות, אם אתם מחליטים לוותר על עצירת ביניים ארוכה באחת מערי אירופה הגדולות.

יחד עם זאת, מדי כמה חודשים, תוכלו למצוא חברה שמוציאה טיסות ישירות ללא עצירות ביניים, אז אם אתם ממהרים – כדאי לבדוק אם יש כאלה טיסות בתקופה הרלוונטית לכם. כמו כן, גם מישראל יחלו לצאת במהלך שנת 2020 טיסות ישירות לדבלין של חברת אל על. 

מתי כדאי לטוס לדבלין?

עונת התיירות באירלנד היא בין אפריל לאוקטובר. מדובר במדינה קרה וגם אם אתם טסים רק לדבלין כדאי לתכנן היטב את המלתחה שתיקחו אתכם, לפי העונה שבה אתם נוסעים. 

אם אתם טסים בשיא עונת התיירות היו מוכנים לכך שיתכנו תורים ארוכים באטרקציות הפופולריות, מחירים גבוהים ועומסים גדולים במקומות המתוירים ואילו אם אתם מגיעים דווקא בחורף, או מחוץ לעונת התיירות, תוכלו ליהנות ממחירים נמוכים יותר, אטרקציות פנויות מעומסים ופרטיות יחסית, אבל סביר להניח שגם יהיה לכם קר במיוחד.

איפה נוחתים בדבלין?

נמל התעופה דבלין הוא נמל תעופה בינ"ל, גדול, מפותח והומה אדם. זהו הנמל העסוק ביותר בדבלין ובאירלנד כולה, ואחד מהנמלים העמוסים באירופה, שצמח והשתנה לבלי היכר בעשרים השנים האחרונות. 

הגדלת נמל התעופה ופיתוחו בשנים האחרונות, היו אחד ממנועי הצמיחה לכלכת אירלנד, מפני שאנשי עסקים מרחבי העולם יכלו להגיע לדבלין בקלות רבה יותר, כדי לנהל שם את עסקיהם וליהנות משלל שירותים מיוחדים לאנשי עסקים בנמל התעופה, בתשלום נוסף, כמו טרקליני עסקים מפוארים וגם שירותי אינטרנט ותקשורת מתקדמים ויעילים.

הנמל משרת קרוב לעשרים מיליון נוסעים מדי שנה, כ-70,000 נוסעים מדי יום, המגיעים אליו מרחבי העולם, בטיסות לואו קוסט, או טיסות רגילות, ונעזרים בשלל השירותים שהנמל מציע: ברים ומסעדות, בתי קפה ושירותי תקשורת מגוונים, שירותי מט"ח והשכרת רכב, דיוטי פרי ושירותים מיוחדים לאנשי הייטק, או אנשי עסקים.

איך מגיעים מנמל התעופה לעיר?

הנמל ממוקם כ-10 קילומטרים מדבלין העיר, ומחובר לרשת כבישים מהירים חשובים, מה שמאפשר תחבורה נוחה ומהירה ממנו אל העיר.

ניתן להגיע מנמל התעופה לדבלין במספר דרכים: 

מונית – המוניות באירלנד, כמו בישראל, נמצאות תחת פיקוח ולכן אם הגעתם למחלוקת עם נהג המונית על מחיר הנסיעה תוכלו לבקש חשבונית ולקבל את המחיר הנהוג. חשוב לדעת שמחירי המוניות יקרים יחסית והם עולים בהתאמה למספר התיקים שהבאתם אתכם ולפרמטרים נוספים, כמו שעת הנסיעה למשל. יחד עם זאת, מחיר המונית עשוי להיות משתלם אם אתם חולקים אותה עם עוד כמה אנשים.

אוטובוס – באחד ממאות הקווים, שמפעילות חברות אוטובוסים שונות, חלקן ציבוריות וחלקן פרטיות. מחירי הנסיעה משתנים בהתאם וכך גם איכות הנסיעה ורמת התחזוקה של האוטובוס. האוטובוסים יוצאים מנמל התעופה אל העיר כל 15 דקות לפחות ואורך הנסיעה קרוב לעשרים דקות, עד כמעט שעה בשעות העומס. מחיר נסיעה באוטובוס נע בין 2 ל-7 אירו, בהתאם לחברה המפעילה את האוטובוס. לא תוכלו לפספס את האוטובוסים בצאתכם מהשדה. 

השכרת רכב – ניתן לשכור רכב כבר בנמל התעופה ולנסוע איתו לעיר. תוכלו לעשות זאת בקלות באחד מדלפקי השכרת הרכב של שלל החברות המיוצגות בנמל התעופה של דבלין. גם הנסיעה בכביש המוביל לדבלין היא נוחה וקלה, בעיקר בזכות השילוט הברור, כך שתוכלו בקלות להגיע ליעד שלכם בתוך העיר.

אם מסיבה כלשהי, אתם מתכננים לנחות באחד מנמלי התעופה הבינ"ל האחרים של אירלנד, כדאי לדעת היכן הם ממוקמים ומה משך הנסיעה מכל אחד מהם אל דבלין:

  • נמל התעופה שאנון: ממוקם במחוז קלייר, נחשב לנמל השלישי בגודלו באירלנד, אחר דבלין וקורק ודרכו נכנסים לאירלנד ויוצאים ממנה קרוב ל-2 מיליון נוסעים בשנה. נסיעה מנמל תעופה שאנון לדבלין ברכב פרטי תימשך כשעתים.
  • נמל תעופה קורק – ממוקם כ-8 קילומטרים מחוץ לעיר קורק והוא נמל התעופה השני בגודלו באירלנד, אחר נמל התעופה של דבלין. נסיעה מנמל זה לדבלין ברכב פרטי תימשך כמעט 3 שעות.

תחבורה ציבורית בתוך דבלין

בין אם הגעתם לדבלין ברכב פרטי, מונית, או אוטובוס, כדאי שתכירו את האפשרויות המומלצות והמגוונות לנסיעה בתוך העיר:

רכבת קלה – אמצעי תחבורה נוח לשימוש, מתוחזק היטב וקל להבנה. תדירות הרכבות גבוהה ואפשר לנוע בנוחות בין 49 תחנות בתוך העיר, בשני קווים הנעים בכיוונים שונים. אפשר למצוא את פירוט התחנות והקווים בכל אחת מתחנות הרכבת ולתכנן בעזרתן את מסלול הנסיעה, אבל מומלץ גם לשמור מפה קטנה של קווי הנסיעה אתכם לכל מקרה.

אוטובוס – גם במקרה הזה מדובר באמצעי תחבורה יעיל ומתוחזק היטב, אוטובוסים נקיים, הנוסעים ברחבי העיר ומגיעים לכל פינה בתדירות גבוהה, העולה אף יותר בעונת התיירות. 

אוטובוס התיירים – אוטובוס שמסיע בעיקר תיירים ברחבי העיר ומציע עצירה בכל אחת מהאטרקציות המוכרות בעיר. זהו פתרון נוח למטיילים שזמנם קצר וגם לכאלה שאוהבים לעבור במהירות בין האטרקציות השונות. 

אוטובוס לילה – פועל בסופי שבוע בלבד במסלולים שונים בתוך העיר, או מחוץ לה.

מוניות – בדבלין נהוג ומקובל להשתמש במוניות, אלא שבניגוד לנוהג המקובל בישראל אי אפשר לעצור אותן בהרמת יד. כדי לנסוע במונית בדבלין, תצטרכו לגשת לתחנת מוניות, או להזמין מונית בטלפון. כדאי לבקש שהנהג יפעיל מונה, כדי להימנע מעימותים על נושא המחיר ולקחת בחשבון שהמחירים עולים אם אתם לוקחים אתכם תיקים, או חפצים גדולים ובהתאם למועד הנסיעה.

אופניים – אפשר לשכור זוג אופניים ולטייל ברחבי העיר כדי להרגיש אותה ללא מחיצות. בחלק מאמצעי התחבורה הציבורית יאפשרו לכם לעלות עם האופניים שלכם, כדי לקצר את הדרך, כך שתוכלו בלי בעיה להגיע לכל נקודה בעיר.

שייט בסירות על נהר הליפי – נהר הליפי, הזורם בתוך דבלין, מלא בתחנות עצירה לאורך גדותיו, בהן אפשר לתפוס סירה, שתיקח אתכם לנקודת העצירה הבאה, או לגדה השניה של הנהר. השייט נחשב בטוח ונעים, אך מדובר בדרך יחסית איטית להגיע ממקום למקום. מצד שני – זוהי דרך נפלאה לחוות את דבלין מנקודת מבט לא שגרתית וליהנות מעוד צורת טיול ובילוי מעניינת.

מה עושים בדבלין?

בין אם טסתם כדי לבלות בשופינג למשך כל הסופ"ש, או שבא לכם לשבת בפאב אירי, לשתות בירה אירית ולהשתכר עם אירים אמיתיים, או שאתם חובבי היסטוריה ויש לכם תכנית לראות את כל האתרים ההיסטוריים המדהימים של העיר, תוכלו למצוא את מבוקשכם בדבלין.

דבלין, כמו גם הסביבה הקרובה לעיר, מלאה באטרקציות היסטוריות, פנינים ארכאולוגיות מתקופות שונות, פסלים ויצירות אמנות, לצד רובע ברים ובילויים וחנויות נהדרות, שמציעות חוויית שופינג אירופאית ברמה גבוהה. 

תוכלו לבקר באתרים מרתקים כמו טריניטי קולג' ולראות את הארכיטקטורה המדהימה, לצפות בסטודנטים המטיילים בקמפוס ולבקר בסיפריה ההיסטורית, לטייל לאורך גשר ליפי, או לשבת בבר ברובע הבילויים של העיר – טמפל בר וליהנות מאחה"צ אירי רווי אלכוהול, לבקר במרכז המבקרים של גינס ולטעום בירה במקום שבו נוצר המותג המפורסם, או לשוט לאורך הנהר.

מה שלא תהיה מטרת הנסיעה שלכם, איך שלא תבחרו לטייל בדבלין – טיסה לעיר האירופאית היפה הזו היא חוויה בפני עצמה, שתשאיר לכם לבטח טעם של עוד.

- 25 המלונות הטובים ביותר בדבלין -

- 12 המלונות הטובים ביותר בלימריק -

- 8 המלונות הטובים ביותר בקילקני -

- 12 המלונות הטובים ביותר בגאלווי -

- 12 המלונות הטובים ביותר בקורק -

- 12 המלונות הטובים ביותר בקיל איירן -

- 5 המלונות הטובים ביותר בבלפסט -