5/5
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

טיסות לקילקני

הכי פשוט, הכי זול, הכי משתלם - מזמינים טיסה עכשיו:

התיירים בעיר הקטנטנה קילקני (Kilkenny) יכולים להיראות כאילו לא ברור להם איך הם הגיעו אליה. נראה כאילו הכפר הזה צץ משום מקום באמצע הערבות האיריות, ויעלם עוד רגע קט. ההגעה לעיירה הזו, בדרום מזרח אירלנד, איננה פשוטה כלל – התשתיות בה לא מפותחות יתר על המידה, שכן רק לאחרונה היא עלתה על מפת התיירות. לכן, זהו המקום לבוא אליו אם אתם רוצים לחוות את אירלנד האמיתית, את זו שעדיין לא התמסחרה על ידי התיירים הפוקדים את הערים והאתרים המבוקשים יותר באי. תמצאו כאן נופים משגעים בצבעי ירוק עז, ארכיטקטורה מתקופות עתיקות יותר ופחות, נהר הזורם בעצלתיים, ובעיקר תושבים שלא ברור להם מי אלה המשוגעים הפוקדים את העיר המנומנמת שלהם.

kilkenny flights

מתי מומלץ להגיע לקילקני?

בשל העובדה שקילקני לא ידועה יותר מדי בקרב התיירים הפוקדים את אירלנד, התנודות במחירי המלונות בה לא חזקות כמו בשאר היעדים הפופולריים יותר. מבחינת מחירי הטיסות, אלו מצייתים להיצע והביקוש המאפיינים את כל אירלנד, שכן על מנת להגיע לקילקני תצטרכו לעבור באחד משדות התעופה המשרתים את כל האי. אתם הרי לא מצפים שלכזו עיר פצפונת יהיה שדה תעופה משלה.

באופן כללי, חודשי הקיץ, תחילת הסתיו וסוף האביב, אלו הם החודשים שבהם עונת התיירות באירלנד גואה. מזג האוויר נוח בהרבה למטיילים, מה שמאפשר להם להיות רגועים יותר בקשר לתוכניות שלהם. זה בעיקר מה שמושך את המוני המבקרים אל המדינה, ומה שבסופו של דבר מעלה הן את מחירי הטיסות והן את מחירי המלונות. תוצאה נוספת של העלייה במספר התיירים בחצי הקיצי של השנה היא שרוב אירועי התרבות מתרכזים בהם. אם אתם מעוניינים לחוות את התרבות האירית במלוא עוזה, הכינו את הארנקים ואת הסבלנות, שכן גם העלות וגם מספר התיירים יהיו גבוהים. 

אם תחליטו שאתם מעדיפים לחסוך את העלויות הגבוהות של שיא העונה, ועל הדרך להרוויח נקודות עניין פנויות יחסית מתיירים, ההמלצה היא לקחת חופשה בחודשי החורף ותחילת האביב. בחירה אסטרטגית של ימי הטיול תוכל להניב לכם לא מעט ימים עם מזג אוויר סביר בהחלט, שיאפשר לכם הן ליהנות משכיות החמדה האיריות והן לא לשלם עליהן מחירים לא הגיוניים. זהו הזמן שבו תמצאו את קילקני כמעט נקייה מתיירים, שכן ככל שהיעד פחות פופולרי, כך היעדר התיירים בו בולט יותר. לכן, אם קילקני אותנטית בכל השנה, מחות לעונת התיירות היא אותנטית אפילו יותר. כנראה שאין זמן טוב יותר מזה לחוות את אירלנד האמיתית והמקורית.

טיסות ושדות תעופה

בניגוד ליעדים תיירותיים מבוקשים אחרים באירלנד, קילקני נמצאת קרוב יחסית לדבלין. כמובן לעיר קטנה כמו קילקני אין שדה תעופה משלה, ולכן טיסה לדבלין היא האופציה הטובה ביותר עבור מי שמגיע לבקר בה.

שדה התעופה של דבלין הוא הגדול ביותר מבין שדות התעופה באירלנד, כפי שמצופה משדה של בירת המדינה. הוא נמצא כשבע קילומטר צפונית לדבלין עצמה, וב-2019 עברו בו כמעט 33 מיליון נוסעים. זהו נתון מרשים במיוחד, ואתם יכולים להסיק ממנו שמדובר בשדה מתוחזק היטב, המסוגל להציע שירותים ברמה הגבוהה ביותר. בנוסף, מבחר חברות התעופה שטסות אליו עשיר במיוחד, בטח בהשוואה לשדות תעופה אחרים באירלנד. זהו גם השדה היחיד באי שבו תמצאו טיסות ישירות אל ישראל וממנה, כך שהוא מהווה את האופציה הנוחה ביותר עבור התייר הישראלי. 

שדה התעופה קורק (Cork, ORK) מהווה אופציה נוספת להגעה לקילקני, אך לרוב יבחרו בו רק מי שמגיע אליה מאירופה ולא ישירות מישראל בשל היעדר הטיסות הישירות מישראל אליו. זהו השדה השני בגודלו באירלנד, הממוקם מיד אחרי זה שבדבלין. עם זאת, הפער בין השניים משמעותי ביותר, שכן השדה הזה מטפל בפחות מעשירית מכמות הנוסעים שבהם מטפל שדה התעופה של דבלין (כ-2.4 מיליון נוסעים בשנה, נכון ל-2018). עם זאת, מדובר בשדה פעיל מאוד שבו ניתן למצוא מגוון של חברות תעופה המביאות נוסעים אליו וממנו מכל רחבי העולם. התשתיות בו מצוינות, והשירותים התיירותיים בו תואמים את אלו של שדה תעופה בינלאומי בגודל מכובד.

כמובן שמחירי הטיסות לקילקני משתנים מאוד בהתאם לעונת התיירות, אך העובדה שהשדה הקרוב אליה ביותר הוא דבלין מפשטת את העניין. ישנן מספר חברות הטסות לדבלין, כולל חברות לואו קוסט. בצורה כזו ההגעה לקילקני מתאפשרת בעלות של כ-150 דולר אמריקאי מחוץ לעונה, ויכולה להאמיר לכמה מאות דולרים בשיא עונת התיירות. כמובן שבזמנים שבהם הביקוש נמוך במיוחד, תוכלו למצוא מציאות במחיר נמוך יותר מ-150 דולר. אם אתם מגיעים מאירופה לשדה התעופה בדלבלין או בקורק, המחיר יכול להיות נמוך אפילו יותר.

- 25 המלונות הטובים ביותר בדבלין -

- 12 המלונות הטובים ביותר בלימריק -

- 8 המלונות הטובים ביותר בקילקני -

- 12 המלונות הטובים ביותר בגאלווי -

- 12 המלונות הטובים ביותר בקורק -

- 12 המלונות הטובים ביותר בקיל איירן -

- 5 המלונות הטובים ביותר בבלפסט -