5/5
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

טיסות לקורק

הכי פשוט, הכי זול, הכי משתלם - מזמינים טיסה עכשיו:

יכול להיות שכשתבקרו בקורק, תחשבו שהגעתם לבירת אירלנד. העיר הגדולה הזו, שבצמוד אליה נמצא שדה התעופה השני בגודלו באירלנד (אם לא כוללים את צפון אירלנד), משדרת אווירה של משהו גדול בהרבה מאשר סתם עיר. היא מלאה במים, כצפוי מעיר הממוקמת על נהר וצמוד לחוף הים, ושלל הפעילויות והאטרקציות שתמצאו בה יבהירו לכם שתסיימו את הטיול הרבה לפני שתרגישו שמיציתם אותה. האוכלוסייה של קורק מגוונת מאוד, שכן השכונות שלה היו בעברן כפרים עצמאיים עם מסורות משלהם. רק במרוצת השנים הם הסתפחו לעיר הגדולה והפכו לשכונות בתוכה.

המבקרים בקורק יוכלו למצוא בה כל מה שתייר יכול לעלות על הדעת, ואפילו יותר מזה. פסטיבל הג'אז של קורק ידוע בקנה מידה בינלאומי, והוא מייצג את תרבות הפסטיבלים העשירה שלה. תמצאו בה נופים, אנשים מסוגים שונים ואתרים עתירי היסטוריה.

cork flight

העונה המומלצת לביקור בקורק

קורק היא עיר גדולה במיוחד, ולכן היא תמיד מלאה בתיירים. כמו שלא תצפו למצוא את דבלין ריקה ממבקרים, כך אין לכם לצפות לכך מקורק. הנוכחות המתמדת של התיירים בה היא זו שמזינה את התשתית התיירותית המסועפת שלה, הן מבחינת שירותי תחבורה ומקומות לינה, והן מבחינת פעילויות המוצעות למבקרים. 

עם זאת, כמו בערים אחרות באירופה, גם בקורק העלייה החדה במספר התיירים מגיעה החל ממאי וכלה בספטמבר, כלומר לכל אורך הקיץ וקצת לפניו ולאחריו. כלל הביצה והתרנגולת מוביל לכך שזו גם התקופה שבה נערכים רוב הפסטיבלים החשובים של העיר. הביקוש הרב לטיסות ומקומות לינה בתקופה הזו מוביל לעליית מחירים, בהתאם לחוק ההיצע והביקוש.

נופש בחורף יכול להיות מושלם עבורכם אם מזג אוויר הפכפך לא מרתיע אתכם ואם אתם מעדיפים להירטב מטיפות גשם מאשר לעמוד בתור לאתרי תיירות. חודשי החורף ותחילת האביב מתאפיינים במספר תיירים נמוך מהרגיל בקורק, מה שמוביל לירידה במחירי הטיסות, המלונות והאטרקציות. הדילים שתמצאו בתקופה הזו יכולים להוזיל משמעותית את החופשה שלכם באירלנד, שגם ככה לא ידועה כיעד זול במיוחד.

טיסות ושדות תעופה

עוד הוכחה לחשיבות הגדולה של קורק באי האירי, היא ששדה התעופה שלה הוא כמעט הגדול ביותר באירלנד, שני רק לשדה התעופה שבעיר דבלין. עוברים בו יותר מ-2.4 מיליון נוסעים בכל שנה, כך שזהו שדה ראוי לשמו. שדה התעופה שבעיר קורק (Cork, ORK) מהווה את היעד הנוח ביותר לטיסה לעיר עבור מי שלא מעוניין להסתבך יותר מדי בתחבורה ציבורית, או עבור מי שמגיע מאירופה (או מיעדים אחרים בעולם, שאינם ישראל). על אף גודלו, ואולי בשל היעדר ביקוש כרגע, אין קו טיסה ישיר מישראל לקורק, והטסים חייבים לעבור בעצירת ביניים באירופה או בדבלין. 

עם זאת, לאלו שכן יבחרו לטוס אל או מקורק, חשוב לדעת שמדובר בשדה רציני, גדול ומתפקד היטב. תמצאו בו את מיטב השירותים התיירותיים, ותשתיות שלא יביישו אף שדה בינלאומי אחר. תוכלו להגיע אליו ממגוון רחב של יעדים, שכן פועלות בו חברות תעופה ידועות ומפורסמות מכל העולם.

מי שלא רוצה להסתבך עם טיסה הכוללת עצירת ביניים בדרך לחופשה בקורק, יכול לטוס ישירות מישראל לדבלין. את הטיסה הזו מפעילה בעיקר חברת אל על, אך לפעמים גם חברות שכר אחרות. דבלין הוא השדה בעל נפח הנוסעים השנתי הגדול ביותר באירלנד, באופן לא מפתיע. עוברים בו יותר מפי עשרה נוסעים בשנה מאשר בשדה בקורק, עם מספר שעמד על כ-33 מיליון ב-2019. אתם יכולים לצפות שיהיו בו כל השירותים שלהם אתם זקוקים ומעבר, כולל שירותים נלווים ומבחר בתי עסק עשיר, שלא תמיד מוצעים בשדות תעופה קטנים יותר. ההגעה מדבלין לקורק תיקח לכם כשלוש שעות, עם רכבת מהירה שנוסעת מתחנת הרכבת בדבלין העיר, לאחותה שבקורק. 

מחירי הטיסות לקורק משתנים כמובן בהתאם לביקוש, לעונת התיירות, למזג האוויר ועוד. בסופו של דבר, ניתן לומר שמחירי הטיסות הישירות לדבלין מישראל נעים על טווח שבין 150 ל-500 דולר אמריקאי. כמובן שבשפל תיירותי המחירים ירדו לרמה נמוכה יותר, ואילו בשיא השיאים של העונה הם יכולים להיות גבוהים יותר.

אם תרצו לטוס ישירות לשדה בקורק, העלות תהיה לרוב גבוהה יותר. כאן העלויות יתחילו באזור ה-300 דולר, ויכולים להאמיר להרבה יותר מזה. הסיבה לפער נעוצה בכך שהשדה בקורק קטן משמעותית מזה שבדבלין, וכך גם היצע החברות הפועלות בו.

- 25 המלונות הטובים ביותר בדבלין -

- 12 המלונות הטובים ביותר בלימריק -

- 8 המלונות הטובים ביותר בקילקני -

- 12 המלונות הטובים ביותר בגאלווי -

- 12 המלונות הטובים ביותר בקורק -

- 12 המלונות הטובים ביותר בקיל איירן -

- 5 המלונות הטובים ביותר בבלפסט -