5/5
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

טיסות ללימריק

הכי פשוט, הכי זול, הכי משתלם - מזמינים טיסה עכשיו:

אין ספק שעבור אלה המחפשים לחוות חיי כפר עתיקים, ולהרגיש כאילו הם נמצאים כמה מאות אחורה, אירלנד היא המקום הנכון. המבצרים העתיקים שבהם היא משופעת, בתי החווה מעץ השתולים בין השדות, כולם יוצרים קסם קשה לחיקוי ויכולים להפוך כל חופשה לחוויה שאין כמותה. לימריק (Limerick) היא אי מיוחד אפילו בתוך החלון הזה לעבר. העיירה הזו, עם אווירה של כפר, מלאה בארכיטקטורה בת מאות שנים ומותאמת לנהר שעליו היא בנויה. תמצאו בה הרבה מהאופי האירי, שאותו באתם לראות והזדמנות להכיר את אירלנד האמיתית. 

flights to limerick

סוגי טיסות ומחירים

שדה התעופה הקרוב ביותר ללימריק הוא שדה התעופה שאנון (Shannon – SNN), הממוקם כחצי שעה ממרכז העיירה. אין טיסות ישירות מישראל המגיעות אל שדה התעופה הזה, ולכן יש צורך לעלות על טיסה עם עצירת ביניים ביעד אחר. היעד הנפוץ ביותר לעצירת ביניים בדרך ללימריק הוא לונדון, על שלל שדות התעופה שבה, אך תוכלו להחליף מטוס גם בברצלונה, פריז ועוד מספר ערים באירופה.

הצורך בעצירת ביניים לכאורה מייקר את הכרטיסים בהשוואה לטיסות ישירות, אך העובדה שחלק ניכר מהקווים הללו מופעלים על ידי חברות לואו קוסט דווקא מוזילה את העלויות. בסופו של דבר, ניתן למצוא לרוב טיסות בכמה מאות דולרים, החל מ-200 דולר ועד לסכומים גבוהים בהרבה (אם התמזל מזלכם תוכלו אפילו למצוא טיסות במחירים זולים בהרבה).

בסופו של דבר, ובדומה ליעדים אחרים, הזמנה של טיסה מראש יכולה לחסוך לכם הרבה מאוד כסף, שאותו תוכלו לפנות לטובת הנאה מהיעד עצמו. קחו בחשבון שבעונות התיירות, בחודשים יוני עד אוגוסט, מחירי הטיסות יאמירו ככל שתתעכבו עם הקניה של הכרטיסים. 

מתי כדאי להגיע ללימריק?

טיסות לאירלנד בכלל, וללימריק בפרט, הן עניין דינמי מאוד. העובדה שיש צורך בשתי טיסות על מנת להגיע ללימריק מסבכת את הניתוח אפילו יותר. אירלנד היא מדינה קרה, לאורך השנה כולה. אפילו אם תגיעו ביולי ואוגוסט מומלץ שתביאו איתכם מעיל חם, ועל אחת כמה וכמה בחודשי החורף. לכן הזמן שבו לימריק מלאה בתיירים הם חודשי הקיץ, כלומר יוני עד אוגוסט, בדומה לשאר יעדי התיירות באירופה. זהו הזמן שבו תמצאו את רוב התיירים בעיר, ובחודשים הללו גם מרוכזים רוב הפסטיבלים ואירועי התרבות השונים של העיירה. 

לכן בחודשי הקיץ מחירי הטיסות יאמירו בהשוואה לחודשי החורף, אף על פי שחודשי החורף גם הם לא מתאפיינים במחירים נמוכים במיוחד, כמו שהתרגלנו ביעדים אירופאים אחרים. עם זאת, הן הטיסות הישירות והן אפשרויות ההגעה האחרות, מאפשרות לאנשים המטיילים כמעט בכל תקציב להגיע אליה. אמנם לא מדובר בעשרות יורו בודדים, כמו ביעדים קרובים יותר, אך בהחלט ניתן לסגור טיסות בסכומים סבירים.

שדות תעופה

שדה התעופה שאנון הוא השדה השלישי בגודלו באירלנד, וככזה הוא בהחלט בנוי לענות על הדרישות של הנוסע הבינלאומי. הוא משרת אזור גאוגרפי נרחב, ובין היתר גם מביא את התיירים המעוניינים לנפוש בלימריק. בתחילת העשור שירת השדה כמעט 2 מיליון נוסעים, והמספר רק גדל מאז. בנוסף, השדה משמש לטיסות צבאיות של צבא ארצות הברית באופן אינטנסיבי. 

מספר רב של חברות משתמשות בשדה התעופה שאנון, בדגש על חברות המסיעות נוסעים בין אמריקה ואירופה. המיקום האסטרטגי של השדה במערב וצפון אירופה הפך אותו לאורך השנים ליעד מסורתי לעצירות ביניים. אמנם כיום המטוסים נדרשים לפחות עצירות ביניים, אך בשדה עדיין עובדות חברות אמריקאיות ואירופאיות כאחד. אלה כוללות את אמריקה איירליינס, אייר קנדה, אייר אירופה, לופטהאנזה, ריינאייר ועוד. 

שדה תעופה נוסף שמשמש את הרוב המוחלט של התיירים באירלנד (ובין היתר גם את אלה המגיעים ללימריק), הוא השדה בדבלין הבירה (DUB). הוא מרוחק כשעתיים וחצי מלימריק, כך שהוא בהחלט מהווה אופציה פרקטית למי שלא מעוניין לקחת טיסה מיוחדת לשדה התעופה שאנון. זהו השדה הגדול ביותר באירלנד, ולכן גם מגיעות אליו טיסות ישירות מישראל, כמו גם ממדינות אחרות ברחבי העולם. אם בחרתם לנחות בשדה התעופה של דבלין, תוכלו להמשיך ממנה ברכב שכור (כמובן לאחר שביליתם כמה ימים בה), בנסיעה של 200 ק"מ בערך (קצת יותר משעתיים). כך יתאפשר לכם טיול עצמאי וחווייתי הרבה יותר ועניין הטיסה כבר לא יהיה מטרד עבורכם. 

- 25 המלונות הטובים ביותר בדבלין -

- 12 המלונות הטובים ביותר בלימריק -

- 8 המלונות הטובים ביותר בקילקני -

- 12 המלונות הטובים ביותר בגאלווי -

- 12 המלונות הטובים ביותר בקורק -

- 12 המלונות הטובים ביותר בקיל איירן -

- 5 המלונות הטובים ביותר בבלפסט -