5/5
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

טיסות לבלפסט

הכי פשוט, הכי זול, הכי משתלם - מזמינים טיסה עכשיו:

בלפסט היא בירתה צפון אירלנד, ועיר פופולרית לטיול בה על אף (ואולי בגלל) ההיסטוריה העגומה שלה. מדובר בעיר שסבלה מהרבה סכסוכים לאורך השנים, בדגש על המאה העשרים. היא ידועה בנמל ובמבדוק היבש שלה (מתקן לבניית ספינות ותיקונן), שבו יוצרה בין היתר ספינת התענוגות המפורסמת טיטניק, שטבעה במהלך הפלגתה. העיר הופגזה קשות במהלך מלחמת העולם השנייה, ואחריה הפכה למוקד סכסוך דמים ארוך שנים בין הזרמים הנוצריים המאכלסים אותה. הסכסוך התחיל עוד במאה השבע עשרה, אך קיבל ממדים גדולים ויקרים בהרבה החל מאמצע ועד לסוף המאה העשרים. 

עם זאת, אם לשים את העבר הטעון של העיר המפולגת בצד (עד היום ניתן לראות היטב את החלקים הקתוליים והפרוטסטנטיים הנפרדים שלה), מדובר בעיר גדולה, עם היסטוריה עשירה, נופים מדהימים ותשתית תיירותית מצוינת. ויש גם נקודה ישראלית – הנשיא השישי של מדינת ישראל, חיים הרצוג, נולד כאן.

belfast flight

שדות תעופה וטיסות

בשל מעמדה כבירה של צפון אירלנד, אין זה פלא שהעיר בלפסט מרושתת היטב מבחינה תחבורתית, קרקעית, אווירית וימית. תוכלו לבחור מבין כמה אופציות בהגיעכם אליה, כולל טיסה, מעבורת מאנגליה השכנה ועוד. 

לבלפסט שני שדות תעופה, אחד קטן (שדה התעופה העירוני על שם ג'ורג' בסט – Belfast City Airport, BHD), הנמצא רק כחמש דקות נסיעה ממרכז העיר, ואחד גדול יותר (Belfast International Airport, BFS), הנמצא כעשרים קילומטר צפונית מערבית לעיר. תוכלו להשתמש בשניהם על מנת להגיע לעיר, שכן בכל מקרה תצטרכו לבצע עצירת ביניים אם תרצו לטוס ישירות לבלפסט.

שדה התעופה העירוני של בלפסט נמצא צמוד לנמל של העיר, ומשרת בעיקר טיסות בתוך הממלכה המאוחדת. עם זאת, ניתן להגיע אליו גם בטיסה מיעדים אחרים באירופה, כמו אמסטרדם, דאנדי (סקוטלנד) ועוד. מדובר בשדה קטן מבחינת ממדים (יש לו מסלול המראה ונחיתה אחד בלבד), אך גדול מבחינת נפח נוסעים. ב-2019 עברו בו יותר מ-2.4 מיליון נוסעים, מה שהופך אותו לאחד מהשדות הגדולים ביותר באי האירי מבחינת היקף התעבורה בו. התחבורה בין בלפסט העיר ושדה התעופה העירוני מצוינת, וניתן לנוע בין השניים באמצעות רכבת, אוטובוס ורכב פרטי. חשוב לציין ששדה התעופה משרת גם את מפעל התעשייה האווירית בבלפסט, הממוקם בסמוך.

שדה התעופה הבינלאומי של בלפסט הוא השדה הגדול ביותר בצפון אירלנד, והשני בגודלו בכל האי האירי, לאחר השדה בדבלין. הוא נודע בעבר בתור שדה התעופה אלדרגרוב (Aldergrove), על שם הכפר שבסמוך אליו הוא שוכן. 

מדובר בשדה תעופה העובד בהיקפים מרשימים ביותר. הוא שירת יותר מ-6.2 מיליון נוסעים ב-2018, ומאז המספרים רק עולים. תמצאו בו את כל מה שמצופה למצוא בשדה תעופה בינלאומי גדול, ומבחר החברות הפועלות בו הוא בהחלט מרשים. אמנם רוב החברות הללו הן חברות לואו קוסט, אך הן בכל מקרה מאפשרות תנועה אליו וממנו מרוב היעדים באירופה (ובעונת התיירות אפילו מארצות הברית). עם זאת, על אף גודלו המרשים, עדיין לא קיימות טיסות ישירות בין ישראל ושדה התעופה הבינלאומי של בלפסט.

לאלו המעוניינים דווקא בטיסה ישירה, ולא מתרגשים מבילוי של זמן מה בתחבורה הציבורית, השדה שאליו מומלץ לטוס הוא דווקא השדה בדבלין. זהו שדה תעופה הגדול בפער מכל האחרים באירלנד, עם היקף תעבורה של כ-33 מיליון נוסעים בכל שנה. השירותים המוצעים בשדה תואמים כמובן את היקף הנוסעים האדיר הזה, כך שאין לכם ממה לחשוש. תוכלו להגיע באוטובוס ישיר משדה התעופה בדבלין למרכז האוטובוסים האירופאי בבלפסט, בנסיעה של פחות משעתיים אם הכבישים פנויים. 

אם אתם מעדיפים חוויה לא שגרתית בדרך לבלפסט, ואתם נמצאים בין כה וכה באנגליה, אולי תרצו לקחת מעבורת מליברפול אל נמל בלפסט, עם החלפה באי מאן. זוהי אמנם לא דרך שגרתית, אך היא מאפשרת הגעה חווייתית אל העיר. מלבד זאת, אם אתם מטיילים עם רכב באנגליה או באירלנד, זו אחת הדרכים העיקריות שבאמצעותן אפשר לעבור בין שני האיים.

מבחינת מחירים, כנראה שהמסלול המשתלם ביותר יהיה לרכוש טיסה ישירה לדבלין ומשם לנסוע בתחבורה ציבורית או רכב פרטי לבלפסט. הקווים הישירים מישראל לדבלין מספקים תחרות על הקו, מה שמוביל לירידת מחירים. הטווח הוא לרוב איפשהו בין 150-500 דולר אמריקאי לכרטיס ישיר לדבלין, כתלות בעונת התיירות, מזג האוויר, והביקושים באופן כללי. טיסה עד לבלפסט עצמה עלולה להיות יקרה יותר בצורה משמעותית, שכן היא מחייבת עצירת ביניים ביעד אחר באירופה. בנוסף, מספר החברות הפועלות בשדות בבלפסט מצומצם יותר, מה שמעלה את המחירים אפילו יותר.

מתי כדאי להגיע לבלפסט?

בלפסט, כמו שאר היעדים באירלנד, היא יעד רטוב עם טמפרטורות נוחות. כאשר כחצי מימי השנה הם ימי גשם, ורובם מרוכזים בחודשי הסתיו והחורף, אין זה פלא שהתקופה המועדפת על התיירים היא בחודשי האביב והקיץ. זהו הזמן שבו מגיע מספר התיירים לשיא, שכן בנוסף למזג האוויר הנוח זהו גם הזמן שבו נערכים מרבית אירועי התרבות בעיר. הביקוש הרב מוביל לכך שמחירי הטיסות מאמירים בחודשים הללו, ויכולים לשלש את מחירם מחוץ לעונה.

אם אתם רוצים למצוא דילים משתלמים על טיסות ומלונות, הזמן הנכון לחפש בו טיסה יהיה בחודשים פברואר ומרץ. בתקופה הזו מזג האוויר לא כל כך מאתגר כמו בדצמבר וינואר, כמות התיירים נמוכה יותר מאשר בקיץ ומחירי הטיסות ומקומות הלינה הגיוניים יותר.

- 25 המלונות הטובים ביותר בדבלין -

- 12 המלונות הטובים ביותר בלימריק -

- 8 המלונות הטובים ביותר בקילקני -

- 12 המלונות הטובים ביותר בגאלווי -

- 12 המלונות הטובים ביותר בקורק -

- 12 המלונות הטובים ביותר בקיל איירן -

- 5 המלונות הטובים ביותר בבלפסט -