5/5
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

טיסות לקיל איירן

הכי פשוט, הכי זול, הכי משתלם - מזמינים טיסה עכשיו:

ישנן כמה סיבות שמושכות את מיליוני התיירים שמגיעים לאירלנד מדי שנה. העיקריות שבהן הם החופים הצלולים כבדולח, העיירות והכפרים שנראים כאילו נלקחו מאגדת עם, הטירות העתיקות המציתות את הדמיון והירוק הטובל הכול בצבע שכמעט ונראה לא אמיתי (ולא רק ביום של סנט פטריק). קיל איירן (Killarney) היא יעד חובה עבור כל מי שמזדהה עם הרשימה לעיל, ורוצה לחוות את מיטב האותנטיות שיש לאירלנד להציע. היא עונה לרבות מהדרישות שנמנו, ולעוד הרבה שלא הוזכרו כלל. 

העיירה עצמה איננה גדולה במיוחד, חיים בה בקושי חמישה עשר אלף איש. עם זאת, מספר מיטות האירוח בבתי המלון שבה שני רק לבירת אירלנד, דבלין. הסטטיסטיקה הזו לבדה יכולה לחשוף טפח על מה שלו אתם יכולים לצפות בהגיעכם לקיל איירן. אם אתם לא חובבים מקומות תיירותיים, יכול להיות שזה לא המקום בשבילכם. לכל אורך השנה תמצאו כאן יותר תיירים מאשר תושבים מקומיים, כך שזה לא ממש המקום עבור מי שרוצה לברוח מהמולת הזרים.

flights to killarney

שדות תעופה ואפשרויות טיסה

שדה התעופה הקרוב ביותר לקיל איירן הוא שדה התעופה קרי (Kerry, KIR), שדה קטן גם בהשוואה לשדות איריים אחרים. בשנת 2017 עברו בו פחות מ-350 אלף נוסעים, שזו כמות נמוכה יחסית בהתחשב בעובדה שמדובר בשדה בינלאומי. השדה עצמו ממומן באמצעות תקציבים מהמדינה, כך שאל תצפו לשדה תעופה מרשים במיוחד. בכל מקרה, די קשה להגיע אליו. הטיסות אליו מגיעות מברלין ואנגליה (וכמובן מדבלין), כך שתצטרכו להגיע קודם אליהם לפני שאתם טסים עם ראיינאייר לשדה התעופה קרי. עם זאת, אם כן תבחרו לעשות זאת, תמצאו את עצמכם רק חצי שעה נסיעה באוטובוס מקיל איירן. 

אופציה אחרת, בשדה תעופה גדול בהרבה, היא שדה התעופה קורק (Cork, ORK). מדובר על השדה השני בנפח הנוסעים שבהם הוא מטפל בשנה, ורק שדה התעופה של דבלין נמצא מעליו ברשימה. השדה הזה פעיל הרבה יותר משדה התעופה קרי, וכמובן שהתשתיות בו משופרות בהרבה. לשם ההמחשה, בשדה התעופה קורק עברו בשנת 2018 כמעט 2.4 מיליון נוסעים. 

כמובן שכאן תמצאו הרבה יותר אפשרויות, אך אלו עדיין לא כוללות טיסה ישירה. בשדה נותנות שירות חברות תעופה רבות וידועות, כדוגמת אייר פראנס, KLM, סוויס אייר, ראיינאייר ועוד. זו גם הסיבה שמבחר יעדי הביניים בדרך לשדה בקורק יהיה מגוון בהרבה, בהשוואה לקרי. עם זאת, משדה התעופה קורק יהיה לכם יותר מסובך ויותר ארוך להגיע לקיל איירן.

אופציה די דומה לשדה התעופה קורק הוא שדה התעופה שאנון (Shannon, SNN), השלישי בגודלו באירלנד. גם כאן מדובר בשדה גדול ופעיל, עם שירותים מצוינים ומבחר רחב של חברות תעופה הטסות אליו וממנו. גם כאן הנסיעה לקיל איירן יותר מסובכת מאשר מקרי, ויכולה לקחת שלוש שעות בתחבורה ציבורית.

ולבסוף, כמובן שניתן להגיע לקיל איירן גם דרך שדה התעופה בדבלין הבירה. זהו השדה הגדול ביותר במדינה, כצפוי, וגם היחיד שאליו מגיעות טיסות ישירות מישראל. זהו יתרון גדול בהשוואה לשדות האחרים, אך קחו בחשבון שהמרחק שלו מקיל איירן יחסית גדול. קיל איירן נמצאת בדרום מערב האי האירי, בעוד שדבלין שוכנת במרכז החוף המזרחי. הנסיעה הזו יכולה לקחת ארבע שעות ויותר בתחבורה ציבורית. תוכלו לנצל זאת לטובת טיול מקיף יותר, ולשלב עצירה ביעדים שונים בדרך אם אתם מחליטים לנחות בדבלין וממנה להמשיך כל הדרך (היפה) עד לקיל איירן.

מחירי הטיסות לקיל איירן תלויים כמובן בעונה, בשדה התעופה שאליו טסים ובגמישות שלכם עם התאריכים. טווח מחירי הכרטיסים הוא די רחב, אך בהקשר הזה כניסת חברות הלואו-קוסט בהחלט עשתה טוב עם כיסו של התייר הישראלי. בסופו של דבר, טיסה לדבלין לרוב לא תרד מ-150$, אם כי ניתן למצוא מציאות מחוץ לעונה. טיסות לשדה התעופה קרי יהיו יקרות יותר, בשל מיעוט ההיצע. לכאן תצטרכו לשלם לרוב לפחות 250$ כדי להגיע.

מתי מומלץ להגיע לקיל איירן?

בשל הפופולריות של קיל איירן, לבחירה של זמן נכון להגעה אליה יש חשיבות עליונה. בשיא עונת התיירות העיר מגיעה לעומסים שקשה לעמוד בהם, כמו גם אתרי התיירות הקרובים אליה. כמובן שהדבר משפיע גם על מחירי הטיסות בצורה דרסטית. אך כמובן, אלה הם גם הזמנים שבהם מזג האוויר הוא הידידותי והמסביר פנים ביותר לתייר, וכן זוהי התקופה שבה מרוכזים רוב אירועי התרבות שמעניין לראות ולחוות. לכן האיזון כאן הוא עדין, וחשוב לשקול את כל הפרמטרים.

כמו ברוב מדינות אירופה בכלל ואירלנד בפרט, גם בקיל איירן מגיעה עונת התיירות לשיא בחודשי הקיץ. הגאות מתחילה כבר מאפריל, הפיק נמצא בחודשים יולי ואוגוסט, וירידה מתונה מוציאה את העיר מעונת התיירות בסביבות תחילת אוקטובר. בחצי השנה הזו (פחות או יותר) העיר היא העמוסה ביותר בתיירים, ולכן גם מחירי הטיסות, המלונות והאטרקציות המקומיות הם היקרים ביותר.

לאמיצים שבינינו, המוכנים לאתגר את עצמם בחורף אירי נושך, מחכים חודשי החורף הרגועים יותר מבחינת תיירים, ועמוסים פחות. חודשי עונות המעבר וחודשי החורף מתאפיינים בשקט לא רגיל בקיל איירן, גם אם לא בדממה דקה. הירידה בביקוש מובילה לירידה משמעותית במחירי הטיסות לכל אירלנד, ולקיל איירן בפרט. זוהי התקופה המתאימה לנסות לחפש דילים וחבילות נופש משתלמים במיוחד. 

- 25 המלונות הטובים ביותר בדבלין -

- 12 המלונות הטובים ביותר בלימריק -

- 8 המלונות הטובים ביותר בקילקני -

- 12 המלונות הטובים ביותר בגאלווי -

- 12 המלונות הטובים ביותר בקורק -

- 12 המלונות הטובים ביותר בקיל איירן -

- 5 המלונות הטובים ביותר בבלפסט -