5/5
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

טיסות לגאלווי

הכי פשוט, הכי זול, הכי משתלם - מזמינים טיסה עכשיו:

הכינוי שניתן לגאלווי, "עיר השבטים", יכול ללמד אתכם על העושר התרבותי והאנושי שתפגשו בה. תמצאו בה המון פרמטרים שיהפכו אותה לאחד היעדים הטובים ביותר בחופשה שלכם באירלנד. היא צמודה הן לחוף הים והן לאגם יפהפה. היא מלאה בהיסטוריה אך בה בעת משדרת אווירה צעירה ובועטת. האומנות והמוזיקה שלה יפתחו לכם את הראש. בקיצור, מדובר ביעד אותנטי, שבו ניתן לחוות את אירלנד על רבות מהפנים שלה.

חשוב לציין שמדובר בעיר גדולה ומרכזית, כך שהתשתיות בה מותאמות לטיול של תיירים מכל הסוגים. אין לכם מה לחשוש שתגיעו לעיירה פרובנציאלית, שבה לא יוכלו לעזור לכם אם תיקלעו למצוקה. לא משנה מה אתם מחפשים בטיול שלכם, גאלווי כנראה תוכל לענות על הצורך. 

galway flight

מתי להגיע לגאלווי?

בדומה לשאר אירופה, גם עונות התיירות באירלנד בכלל ובגאלווי בפרט חופפות לעונות השנה. חודשי סוף האביב והקיץ היבשים הם אלו המושכים את רוב התיירים הבאים למדינה ולעיר, מה שמוביל לעליית מחירים תואמת של מקומות הלינה, הטיסות והאטרקציות. בנוסף, זו התקופה שבה תערוך העיר את רוב אירועי התרבות שלה, שכן זהו הזמן שבו תהיה להם ההיענות הגבוהה ביותר. לכן, עונת התיירות בגאלווי היא בין מאי לתחילת אוקטובר, עם שיא באזור יולי ואוגוסט. אם אתם מתכננים חופשה בתאריכים הללו, מומלץ להזמין את הטיסות ומקומות הלינה מראש, ולקחת בחשבון שתשלמו יחסית הרבה על כל דבר. 

בתחילת האביב ובחורף תמצאו שהעיר נראית כמעט ריקה בהשוואה לקיץ, אם כי עיר בגודל כזה לא תהיה באמת ריקה באף שלב בשנה. מזג האוויר המאתגר מרחיק את רוב התיירים מגאלווי בחודשים אלו של השנה, מה שמותיר אותה לידיהם החפצות של המטיילים ההרפתקנים שבינינו. אלו יוכלו למצוא בתקופה הזו, מחוץ לעונת התיירות. את הדילים המשתלמים ביותר שניתן להשיג בגאלווי. ביעד תיירותי יקר כמו אירלנד, חיסכון משמעותי שכזה הוא אינו דבר של מה בכך.

שדות תעופה וטיסות

על מנת להגיע לגאלווי, תצטרכו לטוס לאחד משדות התעופה באירלנד ומשם להגיע אליה בתחבורה ציבורית או ברכב שכור. ישנם כמה שדות תעופה שבהם תוכלו להשתמש, חלקם גדולים וחלקם קטנים יותר, אך אין שדה הצמוד לגאלווי עצמה.

אם אתם רוצים לבלות כמה שפחות זמן בתחבורה ציבורית, השדה הקרוב ביותר לגאלווי זהו שדה התעופה נוק (Knock, NOC), הקרוי גם שדה התעופה של מערב אירלנד (West Ireland Airport). הוא שדה תעופה לא גדול במיוחד, והוא הרביעי בכל אירלנד מבחינת עומס הנוסעים (כ-750 אלף נוסעים עברו בו ב-2017). עם זאת, יש בו האווירה של שדה קטן. אין הרבה חברות תעופה הפועלות בו, והתשתיות בו מותאמות לשדה תעופה בקנה מידה קטן. בכל מקרה, תוכלו להשתמש בו רק אם תטוסו מאנגליה. טיסות אליו יוצאות מערים שונות בממלכה הבריטית, כולל לונדון, בריסטול וליברפול. אם בכל זאת תבחרו לטוס אליו, תרוויחו נסיעה קצרה יחסית של כשעה וחצי אל גאלווי.

אפשרות נוספת היא להשתמש בשדה התעופה קורק (Cork, ORK), שהוא שדה גדול משמעותית מאשר נוק. הוא שני רק שלדה התעופה בדבלין מבחינת כמות הנוסעים השנתית שלו, ולכן גם התשתיות בו הרבה יותר טובות. כ-2.4 מיליון נוסעים עברו בשדה של קורק ב-2018 לבדה, כך שניתן להבין שהרבה יותר חברות פועלות בו. תמצאו כאן הרבה יותר אפשרויות מאשר שדה התעופה נוק, אך גם כאן לא תמצאו טיסות ישירות מישראל. בשדה התעופה קורק פועלות חברות תעופה רבות ומפורסמות, כמו KLM, ראיינאייר, אייר פראנס ועוד הרבה. לכן גם מבחר יעדי הקונקשן שדרכם תוכלו להגיע לקורק הוא הרבה יותר מגוון בהשוואה לשדה נוק. החיסרון הוא כמובן שהנסיעה מקורק לגאלווי היא ארוכה יותר, כשלוש וחצי שעות בתחבורה הציבורית.

בדומה לאפשרות של קורק, ישנו גם שדה התעופה שאנון (Shannon, SNN). זהו השדה השלישי באירלנד מבחינת נפח הנוסעים, וגם פה תמצאו שדה תוסס ופעיל, עם שירותי תיירות מצויינים ומנעד רחב של חברות הפועלות בו ומטיסות נוסעים אליו וממנו. הנסיעה משאנון לגאלווי דומה לזו שמשדה התעופה נוק, ועומדת על כשעתיים.

עבור מי שלא מעוניין לבלות זמן רב בטיסות, מומלץ להגיע לשדה התעופה בדבלין, בירת אירלנד. זהו שדה התעופה הגדול ביותר במדינה, והיחיד שתמצאו בו טיסות ישירות אל ישראל וממנה. זהו יתרון גדול עבור מי שרוצה לנסוע בנוחות, אך קחו בחשבון שהמרחק בין דבלין (שנמצאת בחוף המזרחי של אירלנד) לגאלווי (השוכנת בחוף המערבי) הוא די גדול. באמצעות תחבורה ציבורית ושימוש ברכבת מהירה, תוכלו להגיע לגאלווי בתוך כשלוש שעות.

עלויות הטיסה לגאלווי משתנים בהתאם לעונת התיירות, שדה התעופה שאליו תטוסו וכמובן בגמישות התאריכים שלכם. על אף הטווח הרחב, ניתן לומר שחברות הלואו קוסט היטיבו מאוד עם הצרכן הישראלי. רוב הטיסות לדבלין לא יהיו זולות יותר מ-150 דולר אמריקאי, אך מחוץ לעונת התיירות תוכלו בהחלט למצוא דילים משתלמים. טיסות לשדות אחרים יעלו יותר בדרך כלל, שכן מבחר חברות התעופה שמגיעות אליהם מצומצם יותר.

- 25 המלונות הטובים ביותר בדבלין -

- 12 המלונות הטובים ביותר בלימריק -

- 8 המלונות הטובים ביותר בקילקני -

- 12 המלונות הטובים ביותר בגאלווי -

- 12 המלונות הטובים ביותר בקורק -

- 12 המלונות הטובים ביותר בקיל איירן -

- 5 המלונות הטובים ביותר בבלפסט -