5/5
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

טירת בלארני

Blarney Castle

טירת בלארני (Blarney Castle) – קורק

קורק היא העיר השניה בגודלה באירלנד אחרי עיר הבירה דבלין ועל כן היא נחשבת ליעד תיירותי נחשק ואהוב בקרב תיירים מכל קצוות תבל, בהם גם תיירים מארץ הקודש אשר גילו את אירלנד בשנים האחרונות ואם בעבר היא הייתה נחשבת ליעד תיירותי אנונימי משהו, הרי שכעת היא תופסת מקום של כבוד ברשימת מוקדי התיירות האהובים ביותר על תיירים מישראל.

בקורק תוכלו להנות מנופש אורבני מרתק ונעים המשלב היסטוריה, אמנות, טבע ואוכל מצוין, עם שפע של אתרים ואטרקציות להנאת המשפחה כולה. מחפשים היכן להתחיל? אם אתם מחשיבים את עצמכם כחובבי אדריכלות עם זיקה להיסטוריה ולטבע, הרי שטירת בלארני היא המקום המושלם עבורכם ולמרבה השמחה היא מהווה מקום נהדר לביקור בכל הרכב שהוא, לרבות בליווי ילדים קטנים.

טירת בלארני הינה טירה עתיקה מתקופת ימי הביניים אשר עומדת על תילה מזה כשש מאות שנים ונחשבת לאחד המקומות היפים והמיוחדים ביותר בקורק ועל כן היא הפכה לאחד מסמליה האייקוניים של קורק ומושכת אליה תיירים רבים מדי יום. בנוסף לטירה עצמה נמצאים במקום גם הגנים המרהיבים הנמצאים בשטחה והופכים את החוויה לבלתי נשכחת.

במהלך ביקורכם במקום תוכלו כמובן לסייר בשטח הטירה ובגנים היפהפיים, להתרשם מהאריכלות האירית והאלמנטים התקופתיים ולהרגיש לרגע קט כאילו חזרתם שש מאות שנים אחורה בזמן. בהקשר זה חשוב לציין כי הטירה הנוכחית היא למעשה המבנה השלישי שהוקם במקום והיא נבנתה על חורבותיהם של המבנים הקודמים ששכנו שם – מבנה עץ מן המאה ה-10 לספירה ומבנה אבן מן המאה ה-13.

אם עומד לרשותכם מספיק זמן ומזדמן לכם לסייר בגני הטירה, הרי שמדובר בחוויה נהדרת – המוני עצים ופרחים מרהיבים, שבילי הליכה נעימים, תצורות סלע מיוחדות, מערת מכשפות מסתורית ועוד. שימו לב כי חלק מהפרחים במקום נחשבים לרעילים ועל כן אל תתפתו להכניס שום דבר לפה.

אך גולת הכותרת של המקום היא ללא ספק אבן בלארני האגדית אשר קשורה למיתוסים רבים ולפולקלור המקומי של אירלנד – למשל נטען לגביה כי זהו הסלע בו הכה משה (ויצאו ממנו מים…), אחרים מאמינים כי זו האבן בה הסתתר דוד כשברח משאול ועוד ועוד.

כך או כך, בין אם מדובר באגדות או שמא באחת מהן מתחבאה אמת כלשהי, אבן זו היא הסיבה העיקרית שבגינה מגיעים מיליוני מבקרים לטירת בלארני ואם גם אתם רוצים להמנות בין ברי המזל שראו את האבן ונגעו בה – היא נמצאת בראש המגדל של הטירה ועל פי המנהג המקומי אם תרצו לזכות במזל ושאר אנרגיות חיוביות, עליכם לנשק אותה במהופך.

איך אומרים? בהצלחה עם זה.

טירת בלארני

סוג אטרקציה

טירה היסטורית, גנים

פעילות פיזית

לא

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

ללא תשלום

WIFI

הזמנה מראש

טלפון

+353214385252

לאתר הרשמי

לקניית כרטיסים

סוג אטרקציה

יעד תיירותי

רמת מחיר

$$

על האטרקציה

אבן אגדית הנמצאת במרכזם של מיתוסים רבים והן מיוחסת לה היכולת להעניק סגולות מיוחדות.