5/5
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

אבן בלארני

Blarney Stone

קורק היא אחת הערים הגדולות והמתוירות ביותר באירלנד וככזאת היא מושכת אליה מדי שנה המוני מבקרים בהם גם לא מעט תיירים מישראל אשר גילו ממש בשנים האחרונות את היעד התיירותי הנפלא הזה שנמצא במרחק טיסה שאיננו רב מדי ומאז פוקדים אותו בשמחה גדולה.

בקורק שפע רב של אתרים ואטרקציות להנאת גדולים וקטנים, מסלולי הליכה נעימים, נקודות תצפית, מסעדות ופארקים, אך אם אתם חובבי אגדות, מיתוסים וסיפורי עם, בין המקומות הראשונים שחובה עליכם לבקר בהם, תמצאו את טירת בלארני העתיקה. טירה זו נחשבת לאחד ממוקדי התיירות המרכזיים והמפורסמים ביותר בקרב המבקרים בקורק ומושכת אליה המוני תיירים מדי יום.

בין היתר תמצאו במקום את הטירה עצמה, בה ניתן לסייר ולהתרשם מהאדריכלות של המאה ה-15 לספירה והגנים המרהיבים הסובבים אותה בהם שבילי הליכה, מינים רבים של צמחים (לרבות כאלה שנחשבים רעילים עד מאוד – הישמרו לכם!), מערת מכשפות אפלה ועוד ועוד… אך גולת הכותרת של המקום, או שמא נאמר – היהלום שבכתר, היא אבן בלארני המפורסמת.

אבן בלארני שוכנת בראש המגדל של הטירה והיא הסיבה העיקרית לביקורם של חלק ניכר מהמבקרים במקום. מי שאיננו בקיא בפולקלור המקומי יכול להתבלבל בקלות ולחשוב שהיא סתם אבן חול, אך למעשה אם יש אמת ולו באחד מהסיפורים המסתוריים הסובבים אותה, הרי שמדובר באחת האבנים המפורסמות ביותר בעולם.

ואכן, שמה של האבן המסתורית הולך לפניה והיא נקשרה לא פעם לסיפורים ואגדות מקומיים. האם מדובר במיתוס או אמת? תחליטו אתם –

על פי אגדה אחת, אבן בלארני היא לא אחרת מאשר האבן בה הכה משה מול בני ישראל (כן כן, האבן שממנה יצאו מים). אגדה אחרת מספרת עליה כי זו האבן בה הסתתר דוד בעודו מחפש מקלט מפני שאול ואילו אגדה נוספת טוענת כי אבן זו בכלל שימשה ככרית עבור יעקב.

כך או כך, מיוחסות לאבן המפורסמת סגולות מופלאות של מזל, לשון רהוטה ואת היכולת לרמות מישהו מבלי להעליב אותו. איך זוכים בכל הטוב הזה? שאלה טובה! כל שעליכם לעשות הוא לקיים את מה שנקרא "טקס הנשיקה" – פשוט מאוד לנשק את האבן כשאתם במהופך. לא קשה. רק לפני שאתם מכווצים שפתיים זיכרו דבר אחד – לפניכם עמדו בתור ונישקו ממש את אותה האבן מיליוני אנשים.

סוג אטרקציה

יעד תיירותי

פעילות פיזית

לא, למעט אם רוצים לנשק את האבן, מה שדורש מאמץ פיזי

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

$$

WIFI

הזמנה מראש

כן

טלפון

+353214385252

לאתר הרשמי

לקניית כרטיסים

סוג אטרקציה

טירה היסטורית, גנים

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

טירה עתיקה מתקופת ימי הביניים בה נמצאות אטרקציות תיירותיות מפורסמות לצד גנים מרהיבים.