5/5
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

נמל גאלווי

Galway Harbour

נמל גאלווי (Galway Harbour)

גאלווי היא עיר ציורית, צבעונית ושמחה הנמצאת באירלנד ומושכת אליה מדי שנה המוני תיירים מכל קצוות תבל ולמרבה השמחה לאחרונה גילו אותה גם תיירים מישראל והם ששים לבקר בה ולהנות משפע האתרים והאטרקציות שמציעה העיר הנפלאה הזו למבקריה.

בין האטרקציות השונות שמציעה גאלווי תמצאו את נמל העיר, אחד המקומות המתוירים והתוססים ביותר בעיר ובצדק – נמל גאלווי הוא מקום נהדר לביקור בכל הרכב שהוא, בכל שעה ביום ובכל עונה בשנה. האווירה בו שמחה, יש שפע אנשים מעניינים ובנוסף לאטרקציות הרבות הנמצאות בקרבתו, מתקיימות בו לא מעט פעילויות מהנות שימלאו את יומכם בהנאה גדולה.

תחילת מומלץ בחום להכיר את אזור הנמל דרך הרגליים – שיטוט קצרצר או ארוך יהיה מהנה ביותר ויאפשר לכם להתרשם מהעיר הקסומה שהתחילה את דרכה למעשה כטירה בודדה שהוקמה בסמוך לנמל לפני למעלה מאלף שנים, מה שמעיד שכבר אז זוהה הפוטנציאל האדיר של האזור, אפשרויות המסחר הרבות שהוא מזמן ונקודת השליטה האסטרטגית שהוא יכול להוות מבחינת הגישה לים.

במהלך השנים התפתח האזור הסמוך לנמל כמו גם אזורים הסובבים את אזור זה ואט אט התגבשה העיר גאלווי כפי שהיא מוכרת לנו כיום, שאחד מסמליה האייקוניים הן סירות הדייגים המסורתיות שהופכות את הנוף למרהיב ביופיו, כאילו נקלח מתוך גלויה – אל תפספסו את המרינה הקסומה, הבתים הצבעוניים המקשטים את האזור, סירות הדייג העתיקות וכמובן – בקרו באחת מנקודות התצפית על מפרץ גאלווי. אם יתמזל מזלכם לבקר במקום לעת שקיעה צפוי לכם מחזה עוצר נשימה.

לאחר שסיירתם בנמל עומדות לפניכם לא מעט אפשרויות כיצד להמשיך את הביקור במקום – תוכלו למשל לעלות על שייט לאיי ארן, שם נמצאות חורבות עתיקות שיספרו לכם רבות על ההיסטוריה המקומית, לשבת באחת המסעדות הצופות אל המים ומציעות תפריט מגוון ועשיר עם שפע רב של מנות לרבות כאלה המתאימות לילדים ומי שנחשב בררן באוכל או לבקר באחד הפארקים האורבניים שנמצאים במרחק הליכה קצרצר בהם פינות חמד ירוקות למצוא בהן מרגוע.

אופציות נוספות עבור אלו שרוצים להקדיש עבור הביקור במקום יום שלם – ביקור במוזיאון העיר שם אוסף מרהיב של יצירות אמנות לצד פריטים נוספים המספרים בצורה מרתקת על ההיסטוריה המקומית ובקשת הספרדית הסמוכה לו, שהייתה חלק מחומת העיר בתקופת ימי הביניים.

סוג אטרקציה

נמל, מרינה

פעילות פיזית

לא

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

ללא תשלום

WIFI

הזמנה מראש

טלפון

לאתר הרשמי

לאתר הרשמי

לקניית כרטיסים

לקניית כרטיסים

סוג אטרקציה

מוזיאון לגאולוגיה

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

מוזיאון לגיאולוגיה בו אוסף של מאובנים, סלעים ומינרלים לרבות מאובנים מהתקופה הפרהיסטורית.

סוג אטרקציה

אי, אתר תעשייתי

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

אי הנמצא בקרבת החוף בו אתר לטיפול בשפכים, אזורים ירוקים ופינות קינון לעופות שונים.

סוג אטרקציה

גלריה לאמנות

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

מרכז לאמנות בו מוצגות תערוכות מתחלפות השייכות לאמנים מקומיים, בעיקר מתחום האמנות החזותית.

סוג אטרקציה

מוזיאון עירוני

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

מוזיאון שהתחיל כאוסף פריטים מתקופת ימי הביניים אליו הצטרפו אוספים נוספים במהלך השנים.