5/5
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

האי מוטון

Mutton Island

האי מוטון (Mutton Island) – גאלווי

אילרנד היפהפיה היא אחד היעדים המתויירים ביותר באירופה וככזאת היא מושכת אליה מדי שנה המוני מבקרים, בהם משפחות עם ילדים, זוגות אוהבים, תרמילאים המטיילים בגפם וקבוצות בכל טווח הגילאים, המגיעים אליה מכל קצוות תבל במטרה להנות משפע האתרים והאטרקציות שהיא מציעה למבקריה.

למרבה השמחה, בשנים האחרונות הפכה אירלנד גם ליעד אהוב ופופולארי בקרב תיירים מישראל ואלו פוקדים אותה בלא מעט טיסות חודשיות היוצאות מנמל התעופה בן גוריון ומגיעות אל ארץ התלתן. בין היעדים האהובים ביותר באילנד תמצאו ערים תוססות, עיירות צבעוניות וכפרים מסורתיים ואם אתם מתלבטים היכן להתחיל – העיר גאלווי היא בהחלט אופציה מועדפת.

אם אתם מחפשים אטרקציה נפלאה לביקור בכל הרכב שהוא, לרבות עם ילדים קטנים, אשר נמצאת במרחק קצרצר מחופי גאלווי – האי מוטון הוא ללא ספק המקום בשבילכם. מדובר באחד המקומות היפים ביותר באזור וככזה הוא מושך אליו בעיקר חובבי טבע ונופים וכל מי שרוצה להנות מאווירה קסומה במיוחד ולהתרשם מהטבע האירי במלוא הדרו, במרחק פסיעה מהעיר התוססת.

למעשה, מדובר באי קטנטן אשר מחובר אל העיר באמצעות כביש מהיר קצר במיוחד המשתרע על פני קילומטר אחד בלבד, מה שמאפשר להגיע אליו בקלות ובנוחות, הן באמצעות רכב שכור והן באמצעות תחבורה ציבורית. מעניין לדעת כי אי זה איננו משמש למגורים כלל, אלא בעיקר כמקום תיירותי ואתר צילומים (למשל עבור זוגות מתחתנים).

עם זאת, ישנו באי גם אתר לטיפול בשפכים מה שמעיב במידה על האווירה הפסטורלית, גרר לא פעם ביקורת ציבורית ונתון מעת לעת כנושא לביקורת שמעורר סערה ומחלוקות בין תושבי העיר. נושאים אלו גם הגיעו לחדשות האירפאיות וגררו עטירות שונות נגד אירלנד בנושא הטיפול במי השפכים והשלכתם לים.

אם נתעלם לרגע ממפעל השפכים, הרי שתוכלו למצוא באי זה פינות חמד רבות ושטחים ירוקים נרחבים, כאשר האזור אליו מגיעים זוגות המתחתנים נחשב לעשוי ולא אותנטי בעיקרו, אך ישנם גם אזורים רבים, בעיקר בסמוך לקו המים בהם מתגלה טבע פראי עם אלפי ציפורים מקננות – אווזים, אנפות, קורמורנים ועוד. אלו הפכו את למועמד לשימור.

סוג אטרקציה

אי, אתר תעשייתי

פעילות פיזית

לא

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

ללא תשלום

WIFI

הזמנה מראש

טלפון

לאתר הרשמי

לאתר הרשמי

לקניית כרטיסים

לקניית כרטיסים

סוג אטרקציה

מוזיאון לגאולוגיה

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

מוזיאון לגיאולוגיה בו אוסף של מאובנים, סלעים ומינרלים לרבות מאובנים מהתקופה הפרהיסטורית.

סוג אטרקציה

גלריה לאמנות

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

מרכז לאמנות בו מוצגות תערוכות מתחלפות השייכות לאמנים מקומיים, בעיקר מתחום האמנות החזותית.

סוג אטרקציה

נמל, מרינה

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

נמל גאלווי הוא המקום בו החלה ההתיישבות באזור וסביבו התפתחה העיר כולה.

סוג אטרקציה

מוזיאון עירוני

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

מוזיאון שהתחיל כאוסף פריטים מתקופת ימי הביניים אליו הצטרפו אוספים נוספים במהלך השנים.