5/5
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

מוזיאון הגאולוגיה על שם ג'יימס מיטשל

James Mitchell Geology Museum

מוזיאון הגאולוגיה על שם ג’יימס מיטשל (James Mitchell Geology Museum) – גאלווי

גאלווי שבאירלנד היא אחת הערים הקסומות ביותר שתוכלו לבקר בהן ואם ממש עד לא מזמן היעד התיירותי הנפלא הזה היה נחשב לאנונימי יחסית עבור תיירים מישראל, הרי שלאחרונה הפכה אירלנד ליעד מועדף בקרב תיירים מארץ הקודש והעיר היפהפיה גאלווי הפכה לאחד המקומות האהובים ביותר בקרב הממריאים מנמל התעופה בן גוריון.

בין היתר תמצאו בגאלווי אתרים היסטוריים, פארקים נעימים בהם שבילי הליכה וטבע מרהיב, נקודות תצפית, מסעדות מצוינות וכמובן – לא מעט מוזיאונים מרתקים שמהוויים אופציה נהדרת עבור משפחות עם ילדים, חובבי היסטוריה ואמנות, סקרנים וכמובן כל מי שנקרה בדרכו יום גשום בלתי צפוי ומחפש כיצד להעביר אותו. במקרה זה, מה טוב יותר מאשר מוזיאון מרתק שיאפשר לכם ללמוד בצורה מעניינת על תולדותיה של העיר הקסומה?

אם אתם נמנים בין חובבי הגיאולוגיה, ההיסטוריה והטבע, תמצאו את מוזיאון הגיאולוגיה על שם ג'יימס מיטשל כאחד המקומות המעניינים ביותר בעיר. מוזיאון זה אשר היה בתחילת דרכו "מוזיאון ההיסטוריה של הטבע" של אוניברסיטת גאלווי, הפך לימים למוזיאון המוקדש ברובו לגיאולוגיה – ולמרות שעבור תיירים רבים הוא יחסית אנונימי, מדובר בפנינה של ממש.

המוזיאון כשלעצמו ממוקם בסמוך לאוניברסיטה וכך גם הכניסה אליו (מה שעשוי להיות מעט טריקי כך שמומלץ לשאול את המקומיים כאשר אתם נכנסים למבנה הקמפוס) – גישה זו, אותה קל ביותר לפספס, במיוחד עבור מי שזהו ביקורו הראשון בגאלווי, הפכה את המוזיאון עד לאחרונה לאתר ששמור למביני עניין בלבד, מקומיים וחובבי גיאולוגיה מושבעים. למרבה השמחה בשנים האחרונות יותר ויותר תיירים מגלים את האוצר הנסתר הזה ולמרות שמדובר בחדר אחד בלבד, מגיעים אליו במיוחד.

מה במוזיאון? כאמור חלל אחד שאיננו גדול אך יש בו אוצרות אמיתיים המוצגים לקהל הרחב מאז אמצע המאה ה-19 לספירה, כאשר גולת הכותרת שבהם הוא אוסף ייחודי של למעלה מחמשת אלפים מאובנים ויותר משלושת אלפים סלעים ומינרלים, בהם דגימות רבות מאירלנד ואזורים נוספים באירופה אך גם לא מעט דגימות מאזורים נידחים בכל קצוות תבל מה שהופך אותו לקטלוג מרשים בהחלט בקנה מידה עולמי.

בנוסף למחצבים השונים נמצאים במקום גם שרידי מאובנים פלאונטולוגיים יקרי ערך כמו אלו השייכים לעצמות דינוזאורים וצמחיה פרהיסטורית. כאמור, מדובר במקום קטן אך בעל חשיבות גדולה והכניסה אליו חינמית כך שלמעט הקושי במציאת הכניסה (קושי? התכוונו אתגר!), אין שום סיבה שלא להקדיש לו שעה תמימה.

סוג אטרקציה

מוזיאון לגאולוגיה

פעילות פיזית

לא

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

ללא תשלום

WIFI

הזמנה מראש

טלפון

לאתר הרשמי

לקניית כרטיסים

לקניית כרטיסים

סוג אטרקציה

אי, אתר תעשייתי

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

אי הנמצא בקרבת החוף בו אתר לטיפול בשפכים, אזורים ירוקים ופינות קינון לעופות שונים.

סוג אטרקציה

גלריה לאמנות

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

מרכז לאמנות בו מוצגות תערוכות מתחלפות השייכות לאמנים מקומיים, בעיקר מתחום האמנות החזותית.

סוג אטרקציה

נמל, מרינה

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

נמל גאלווי הוא המקום בו החלה ההתיישבות באזור וסביבו התפתחה העיר כולה.

סוג אטרקציה

מוזיאון עירוני

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

מוזיאון שהתחיל כאוסף פריטים מתקופת ימי הביניים אליו הצטרפו אוספים נוספים במהלך השנים.