5/5
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

איך מתכננים חופשה בארץ בצורה נכונה?

אנחנו שוב בעיצומו של החופש הגדול, וכולם אורזים את הדברים ויוצאים לחופשה השנתית. אין ספק שמדובר על אחד מרגעי השיא של השנה. אנחנו סוף כל סוף יכולים להתנתק קצת מהטירוף בעבודה ומחיי היום יום שלנו, ולנשום עמוק ולהירגע. אפשר לשכב להשתזף ליד הבריכה, לשבת בערב עם כוס יין משובח במרפסת, או סתם לשכב לישון ולקום מאוחר.

בדיוק בגלל שהחופשה שלנו היא דבר כל כך חשוב שקורה רק אחת לזמן רב, כדאי שנתכנן אותה בצורה טובה ויעילה, ונפיק ממנה את המירב. אין תחושה מתסכלת יותר מלחזור מחופשה עם הרגשה של פספוס והחמצה. איך עושים את זה? טוב ששאלתם! הכנו כאן במיוחד בשבילכם מדריך קצר שיסייע לכם לבנות ולתכנן חופשה  בארץ בצורה הטובה ביותר.

 

תאריך וזמן

הדבר הראשון שכדאי וצריך לעשות, הוא לקבוע מראש תאריכים שבהם אנו רוצים להיות בחופשה. אנו מדברים גם על קביעה של תאריך בשנה, וגם על קביעה של משך זמן החופשה. כמובן שלא צריך להיסגר שנה מראש על מספר הימים המדויק והתאריכים, אבל חשוב שיהיה לנו כיוון. כדאי שתדעו בערך מהם השבועיים שבהם אתם מתכננים לצאת לחופשה, ואז תוכלו מראש לא לקבוע בהם דברים.

קחו בחשבון שיקולים כמו אירועים משפחתיים, או דברים שאתם יודעים עליהם הרבה זמן מראש. מעבר לזה, שווה לחשוב לכמה זמן אנו רוצים ליסוע. מצד אחד עד שאנו יוצאים לחופשה לא כדאי שהיא תהיה קצרה מדי, מצד שני חופשה ארוכה מדי נוטה להימרח.

תאריך ושעה

תקציב

אחרי שיש לנו תאריכים משוערים, כדאי לבצע תכנון כלכלי. כמו לפני כל הוצאה שאנו עושים, כדאי לבדוק כמה כסף אנו רוצים או יכולים להוציא על החופשה הזו. שוב, גם כאן לא צריך להגיע לחישוב מדויק עד רמת השקל, אלא להבין כמה הסיפור הזה הולך לעלות לנו בערך, וכמה אנו מוכנים להוציא. אפשר לקבוע סכום כללי משוער שאנו רוצים או מוכנים להוציא, ואז להתחיל לפרק אותו לסכומים קטנים יותר: אוכל, לינה, אטרקציות, ועוד.

 

איפה נהיה?

בשלב הבא כדאי להתחיל לחשוב על אזור שבו אנו רוצים לנפוש. צפון? דרום? איפה בדיוק? כדאי להתחיל מגדול ולאט לאט לצמצם טווחים. נניח שאנו רוצים להיות בצפון, אנו רוצים בגליל או בגולן? בגליל העליון או התחתון? ברגע שאנו יודעים באיזה אזור נהיה, שווה להתחיל לחפש מקומות לינה. תוכלו לבדוק למשל באתר צימר על צימרים באזור שבו אתם רוצים לנפוש.

איפה נהיה

מה נעשה?

בשלב האחרון, אחרי שאנו יודעים איפה נהיה ומתי, שווה להתחיל להיסגר על תכנית. מה אנו רוצים לעשות? מסלולי הליכה ברגל? אטרקציות? מוזיאונים? מסעדות מסוימות? חשוב לנסות לשמור על איזון כך שכולם יוכלו ליהנות.

 

סיכום

כמו בכל דבר בחיים, מה שמתכננים מראש בצורה איכותית, מתבצע הרבה יותר טוב. אז תהנו בחופשה!

לתכנן חופשה בישראל

אז מה היה לנו עד עכשיו?

- 25 המלונות הטובים ביותר בדבלין -

- 12 המלונות הטובים ביותר בלימריק -

- 8 המלונות הטובים ביותר בקילקני -

- 12 המלונות הטובים ביותר בגאלווי -

- 12 המלונות הטובים ביותר בקורק -

- 12 המלונות הטובים ביותר בקיל איירן -

- 5 המלונות הטובים ביותר בבלפסט -

פשוט מדריכים

כל מה שרציתם לדעת על אירלנד

מדריכים נוספים על אירלנד
16 למרץ, 2020
לא רק דבלין – קבלו את המדריך לערי אירלנד ששווה להקדיש להם יום או יומיים אם אתם כבר בסביבה
15 למרץ, 2020
עבודה באירלנד? כן, זה אפשרי ואפילו מומלץ. כמה דברים בסיסיים שחשוב לדעת רגע לפני שעוזבים.
12 למרץ, 2020
מתי כדאי לנסוע לאירלנד ומה צפוי לנו שם בינואר לעומת יולי – כל התשובות כאן
13 למרץ, 2020
סקירה היסטורית קצרה על יחסי אירלנד והיהודים שידעו עליות ומורדות לאורך ההיסטוריה
23 לינואר, 2020
כל הדרכים להגיע ממקום למקום באירלנד במהירות, ביעילות ובנוחות
26 לינואר, 2020
לנסוע לאי הירוק בראש שקט – כל הסיבות לרכוש ביטוח נסיעות לאירלנד לפני החופשה שלכם
מדריכים נוספים בנושא
30 לאוגוסט, 2023

וזה ממש לא הכל...