5/5
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

קתדרלת גאלווי

Galway Cathedral

קתדרלת גאלווי (Galway Cathedral)

גאלווי היא אחת הערים היפות והצבעוניות ביותר באירלנד אשר מושכת אליה מבקרים רבים מכל קצוות תבל ולאחרונה הפכה גם ליעד חביב בקרב תיירים מארץ הקודש. עיר זו, למרות שפע האתרים ההיסטוריים שבה נחשבת לצעירה ותוססת, בין היתר בזכות האוניברסיטה השוכנת בה, מה שהופך אותה ליעד נפלא לביקור.

בין אתרי החובה עבור מי שזהו ביקורו הראשון בעיר, תמצאו את קתדרלת גאלווי, אחת הקתדרלות המרכזיות והחשובות ביותר בעיר והן נמנית בין המבנים הגדולים והמפורסמים ביותר בגאלווי.

הקתדרלה המרהיבה, אשר בדרך כלל מוזכרת כ"קתדרלת גבירתנו וסנט ניקולאס" (Cathedral of Our Lady Assumed into Heaven & St Nicholas) היא קתדרלה רומית המתוארכת לתחילת המחצית השניה של המאה ה-20, כך שהיא אומנם לא נחשבת לאחד המבנים העתיקים ביותר אך זה לא מנע ממנה להפוך עד מהרה לאתר תיירות מוביל המושך אליו מבקרים רבים מדי יום.

בניית המבנה המרשים החלה בשנת 1958 על חורבותיו של לא אחר בית הכלא העירוני ששכן בעיר העתיקה. משך הבנייה עמד על כ-7 שנים במצטבר ובסופו ניצב המבנה היפהפה בו ניתן לבקר כיום, שנכון לעכשיו זוכה לשני תארים מכובדים – קתדרלת האבן הגדולה ביותר באירופה וקתדרלת האבן הגדולה האחרונה שנבנתה באירופה.

קתדרלה זו, כמו רבות אחרות, מוקדשת לגבירתנו ועלייתה לגן עדן ולניקולס הקדוש, מה שהיה הבישוף בתקופת האימפריה הרומית והן נחשב לפטרונם המגן של כל האנדרדוגס למיניהם – מלחים, קשתים, סוחרים, גנבים, זונות, חוזרים בתשובה, מלווים בריבית, לא נשואים, סטודנטים ועוד ועוד. בנוסף, היה ידוע הקדוש גם בזכות פעולות "מתן בסתר" רבות, שהולידו לימים מנהגים נוצריים שונים כמו חלוקת המתנות של סנטה קלאוס.

הקתדרלה המיוחדת פתוחה לביקורים וסיורים ואכן מבקרים בה המוני תיירים ומקומיים מדי יום. היא מהווה השראה ומודל לאדריכלות האירית, יש בה אלמנטים מרהיבים השאובים מתקופות שונות, בעיקר מתקופת הרנסאנס המשולבים באלמנטים נוצרים מסורתיים כמו פסיפסים יפהפיים, חלונות ויטראז' ועוד.

בנוסף לסיור רגיל, הקתרדלה ממשיכה לתפקד בהתאם לציביונה המקורי והיא עדיין מהווה אתר פולחן פעיל, כך שאם תרצו להתבונן בטקסים הדתיים הנערכים במקום אתם מוזמנים לבקר בה מדי יום בשעה 11:00 ו-18:00, בימי שבת בשעה 18:00 או בימי ראשון בשעה 9:00-18:00 (השעות המדויקות מפורסמות במקום ואונליין) ולצפות בטקס המיסה המסורתי.

קתדרלת גאלווי

סוג אטרקציה

קתדרלה קתולית

פעילות פיזית

לא

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

ללא תשלום

WIFI

הזמנה מראש

טלפון

+35391563577

לאתר הרשמי

לקניית כרטיסים

לקניית כרטיסים

סוג אטרקציה

מוזיאון לגאולוגיה

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

מוזיאון לגיאולוגיה בו אוסף של מאובנים, סלעים ומינרלים לרבות מאובנים מהתקופה הפרהיסטורית.

סוג אטרקציה

אי, אתר תעשייתי

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

אי הנמצא בקרבת החוף בו אתר לטיפול בשפכים, אזורים ירוקים ופינות קינון לעופות שונים.

סוג אטרקציה

גלריה לאמנות

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

מרכז לאמנות בו מוצגות תערוכות מתחלפות השייכות לאמנים מקומיים, בעיקר מתחום האמנות החזותית.

סוג אטרקציה

נמל, מרינה

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

נמל גאלווי הוא המקום בו החלה ההתיישבות באזור וסביבו התפתחה העיר כולה.