People’s Park

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

פארק העם

מרכז העיר

פארק העם הוא סוג של פינה קסומה ופסטורלית הממוקמת בליבה של לימריק, ליד כיכר פרי (Pery Square), המוקדש לזכרו של איש העסקים המקומי ריצ'רד ראסל (Richard Russell). 

זהו אחד המקומות המיוחדים ביותר בעיר ומהווה אטרקציה המושכת אליה צעירים ומבוגרים, יחידים, זוגות ומשפחות לאורך השנה כולה. מקום מפלט נפלא למחפשים פינה לנוח בה, לקרוא ספר, או לערוך פיקניק עם המשפחה. 

קצת היסטוריה

הפארק הוקם בשנת 1835 ותחילה הותרה אליו כניסה מוגבלת בלבד, כיוון שטרם פתיחתו לקהל הרחב, יועד הפארק כחלק מפיתוח האזור עבור חברי האוכלוסייה האמידה של העיר – מי שהיו האנשים הבולטים והמשפיעים ביותר בחברת העיר באותה התקופה. התכנון היה שסביבו יבנו מבני מגורים עבור בעלי הממון והכניסה אליו תהיה נגישה עבורם בלבד.

אומנם התכניות לא התממשו כפי שתוכנן וכמו פרויקטים רבים באותה התקופה אשר נכשלו באשמת מה שכונה "הרעב האירי הגדול" או "רעב תפוחי האדמה" (בשל הרס היבול של תפוחי האדמה שהיה מקור המחיה של תושבי האזור), כך גם פרויקט פיתוח הפארק. 

במהלך הרעב הגדול אזלו כספי הפיתוח עבור הפרויקט והוא נעצר לפני שהושלמה הבנייה של אזור המגורים הסובב את הפארק. גם לאחר שתם המשבר הלאומי, לא נותרו כספים ולא ניתן היה להמשיך בביצוע עבודות הבנייה. 

שינויים בלתי צפויים אלו הובילו לכך שבשנת 1877 הפארק נפתח באופן רשמי לקהל הרחב כפארק ציבורי וניתן לו השם המתאים "פארק העם". לאחר הכרזתו ככזה הוא הוקדש לזכרו של איש העסקים ריצ'רד ראסל אשר שמו מופיע על גבי כתובת הזיכרון המעטרת את שער הכניסה לראשי למתחם. 

הפארק היום

כיום מגיעים לפארק מדי יום המוני מבקרים החל משעות הבוקר המוקדמות אז שוטפים אותו משכימי קום העושים כושר או חולפים בו בזריזות בדרכם לעבודה ועד שעות אחר הצהריים או הערב בהן הוא מתמלא בצחוק ילדים ומשפחות המוצאים מקומם על המדשאות הרחבות, קוראים ספר, אוכלים צהריים או סתם נחים מהמולת היום.

המבקרים בפארק יהנו מנוף יפהפה של מגוון רב של פרחים ועצים ירוקי עד לצד עצים עונתיים הצובעים את הפארק בצבעים מרהיבים. בין היתר: ליבנה, שיטה, דובדבן, ליים, מייפל, אלון, אגס, צפצפה, אגוז ועוד רבים.

בנוסף, תמצאו בפארק: 

  • מגרש משחקים לילדים
  • בימת תזמורת מהמאה ה-19
  • מונומנטים – בין המפורסמים שבהם מוקדש לברון תומאס ספרינג רייס (Thomas Spring Rice), פוליטיקאי וחבר פרלמנט העיר בשנים 1820-1832
  • גלריית לימריק לאומנות – נמצאת בקצה הצפוני של הפארק 
  • גן זיכרון שהוקם עבור "המלאכים הקטנים של לימריק" בשנת 2002
  • מזרקת שתייה מקושטת לזכרו של ריצ'רד ראסל

זוהי אטרקציה מומלצת לאורך השנה כולה, בין אם בימי שמש קיציים בהם נעים להתחרדן על הדשא, בעונות המעבר הרומנטיות בהן הפארק נצבע בשלל צבעים, או בחורף בו קופא הפארק ואופפת אותו אווירה מיוחדת.

שעות פתיחה  אמצע אפריל עד אוגוסט 08:00-21:00 | ספטמבר עד אמצע אפריל 08:00-17:00

הכניסה לפארק היא ללא תשלום. 

People’s Park
צילום: William Murphy

סוג אטרקציה :

טבע

פעילות פיזית :

אין

מתאים לילדים :

כן

רמת מחירים :

ללא תשלום

WIFI :

לא

הזמנה מראש :

לא

טלפון :

אטרקציות מומלצות

לא נמצאו אטרקציות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם