שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

רחוב תומאס

לב העיר

רחוב תומאס הוא אחד מהרחובות הראשיים, המרכזיים והמוכרים ביותר בעיר לימריק.

באשר לשמו של הרחוב – מדובר במסתורין. קיימת השערה כי שמו של הרחוב ניתן לו על שמו של תומאס אוטנק (Thomas Uthank), מי שהיה אחד הסוחרים הבולטים בעיר במהלך המאה ה-18, אך אין לכך הוכחה רשמית. סברה נוספת היא כי הרחוב קרוי על שמו של תומאס נוקס (Thomas Knox), בעלה של דיאנה פרי (Diana Pery) – בתו של ראש בית הנבחרים האירי, אדמונד סקסטון פרי (Edmund Sexton Pery) בין השנים 1771-1785.

כך או כך, מרבית הרחובות המרכזיים באותה התקופה נקראו על שם משפיעים אמידים ששמם נקשר לעיר וגם הרכב האוכלוסייה בהם היה כזה. בין הבולטים שהתגוררו ברחוב הוא אנדרו ווטסון (Andrew Watson), חתנו של ההיסטוריון ג'ון פרר (John Ferrar) ובהמשך עורך העיתון ההיסטורי "לימריק כרנוקיל" (Limerick Chronicle). 

מיום היווסדו של הרחוב הלך שמו לפניו והוא משך אליו מבקרים רבים. תיאטרון המלכה הידוע נפתח בו בשנת 1840 לצד בתי מלון, מקומות תוססים ועסקים נוספים. מרביתם נקשרו בהמשך בפרשיות סבוכות וסיפורי רכילות עסיסיים שאין ערובה לגבי האמת שבהם, אך תושבי המקום וודאי ישמחו לספר לכם אודותיהם. 

גם כיום מיקומו המרכזי, החל מצומת רחוב אוקונל (O'Connell Street) ועד רחוב וויקהאם (Wickham Street), ממשיך את מסורתו של הרחוב כיעד פופולרי בקרב התיירים והמקומיים ועל מנת לשמור על מעמד זה הוא עבר בשנים האחרונות פעולות הרחבה, פיתוח ובנייה לרווחתם של המטיילים והמתגוררים בו. 

המבקרים ברחוב יוכלו ליהנות מחוויית שופינג בחנויות הנמצאות בו, להתרווח באחד מבתי הקפה עם ספל קפה מהביל, או לסעוד באחת המסעדות המומלצות הנמצאות באזור. אם תפסתם במהלך הטיול שלכם בעיר יום שמשי נעים ומתחשק לכם לכתת רגליים ולספוג קצת היסטוריה מקומית מזווית קצת אחרת, הרי שמומלץ לקפוץ לבקר באזור זה ולו לזמן קצר. 

Thomas Street
צילום: William Murphy

סוג אטרקציה :

מרחב ציבורי

פעילות פיזית :

אין

מתאים לילדים :

לא

רמת מחירים :

ללא תשלום

WIFI :

לא

הזמנה מראש :

לא

טלפון :

אטרקציות מומלצות

לא נמצאו אטרקציות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם